خبرهای داخلی

281
۱۵ حمل ۱۳۹۶
نویسنده: نوریه نزهت نادری

احمدی از رویکرد جامعه جهانی در امر مبارزه با مواد مخدر انتقاد کرد

معین مبارزه با مواد مخدر وزارت داخله، از آنچه که عدم اولویت دهی حکومت و کشورهای بین‌المللی برای مبارزه با مواد مخدر می‌داند، سخت انتقاد می‌کند.
باز محمد احمدی، امروز در یک نشست خبری گفت که، در حال حاضر یکی از دلایل ادامه جنگ در افغانستان موضوع کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر است، اما تا کنون حکومت و کشورهای بین‌المللی، مبارزه با مواد مخدر را در اولویت کاری خود قرار نداده‌اند.
احمدی، می‌افزاید: “در پلان چهارساله حکومت افغانستان نیز به موضوع محو کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر، توجه نشده‌است.”
این مقام وزارت داخله، تاکید دارد که، چند روز پیش نزدیک به ۹۶ کیلوگرام چرس را از کابل کشف و بدست آوردند و در پیوند به انتقال آن چند تن را که باشندگان ولایت‌های بغلان، کاپیسا و پروان اند، نیز بازداشت کرده‌اند.
او، تاکید دارد که، ممکن با افراد بازداشت شده دست‌های دیگری نیز همکار باشند.
به گفته‌ای احمدی، اگر در نتیجه تحقیقات آنان روشن شود که مقام‌های بلند رتبه دولتی در پیوند به انتقال این مواد دست داشته‌اند، اسمای آنان را به مردم و رسانه‌ها افشاد خواهد  کرد.
براساس آمار ارایه شده از سوی معینیت مبارزه با مواد مخدر وزارت داخله، منسوبان پولیس مبارزه با مواد مخدر این وزارت، در سال گذشته خورشیدی ۲۳۶۱ عملیات را انجام  داده‌اند که در نتیجه آن ۲۶۸۳ قاچاق‌بر مواد مخدر به شمول ۱۵ قاچاق‌بر که نام‌های شان در فهرست بین‌المللی نیز شامل بود، را بازداشت کرده‌اند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد