شمال

245
۴ حمل ۱۳۸۹

احضار مسئول بمباران چهاردره به محكمه آلمان


کلید * چهارم حمل ۱۳۸۹

در اين هفته، چند صاحب منصب و عسكر اردوي آلمان، به اتهام صدور امر بمباران درولایت كندز به محكمه اي درشهرکارلسروهه آلمان احضار میشوند.

در گزارشي كه بر روي سايت اشپیگل انلاین آلمان، به نشر رسيده لوي سارنوال کشور آلمان حکم احضار و تحقیق دربارۀ جنرال کلاین يك صاحب منصب آلماني که گفته می شود امر بمبارد تانكرهاي مواد نفتي را در ولسوالي چهار دره ولايت كندز صادر كرده بود به مرحله اجرا گذاشته است.

گیورگ کلاین صاحب منصب آلمانی پيش از احضار از سوي لوي سارنوال آلمان، گفته است: وی میداند که به بنیاد فرمان وی افرادی کشته و زخمی شده اند و قضاوت در مورد فرمان خود را نيز مي پذيرد.

دربررسی کمیسیون تحقیق پارلمان آلمان آمده است، جنرال کلاین در روز ۱۰ فبروی ۲۰۱۰ میلادی اطلاعات خود را در مورد بمبارد تانكرهاي مواد سوختي،  به يك كميته پارلمان آلمان گزارش داده و در آن از فرمان خود مبنی بربمباران اين تانكرها در روز ۴ سپتمبر ۲۰۰۹ میلادی در ولایت كندز واقع در شمال افغانستان که بر اثر آن تعدادی کشته شده اند دفاع نموده است.

به نوشته اشپيگل آنلاين؛ اين افسر آلماني اينك از سوي محكمه جلب شده و بايد از خود در محكمه آلمان در برابر اتهاماتي كه لوي سارنوال اين كشور به او وارد كرده دفاع كند.

به پایه اين گزارش، محکمه باید ارزیابی کند که آیا این بمباران که در آن تعدادی غیر نظامی کشته شده اند جنایات جنگی بوده یا خیر؟

 

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد