خبرهای خارجی

397
۲۶ جدی ۱۳۹۷
نویسنده: خیرالدین رحمانی

احتمال عزل و یا استعفای دونالد ترامپ همراه با معاونش

Republican presidential candidate Donald Trump speaks to supporters as he takes the stage for a campaign event in Dallas, Monday, Sept. 14, 2015. (AP Photo/LM Otero)

نشریه هیل روز سه شنبه در یک گزارش خود نوشت که احتمال عزل یا استعفای دونالد ترامپ و مایک پنس معاون وی در پی انتشار گزارشی در روزنامه نیویورک تایمز، قوت گرفته است.

روزنامه نیویارک تایمز به تازگی در گزارش خود افشا کرد که اداره پولیس فدرال آمریکا (اف بی آی) تحقیقاتی را درمورد احتمال همکاری رئیس جمهوری با روس ها پس از اخراج «جیمز کومی» مدیر سابق اف.بی.آی در سال ۲۰۱۷ آغاز کرده است.

تحقیقات اف.بی.آی به اثبات سخنان «کریستوفر استیل» مدیر سابق اطلاعاتی انگلیس کمک می کند که گفته بود روسیه در مدت تقریبا پنج سال به ترامپ کمک و از وی حمایت کرده است.
نشریه هیل هم چنان نوشته است، در صورتیکه همکاری ترامپ با روس ها به اثبات برسد، رئیس جمهوری با ارتکاب جرم سنگین مواجه خواهد بود. رئیس جمهوری که با قدرت های رقیب امریکا همکاری کند، به دلیل توطئه علیه آمریکا و شاید خیانت، گناهکار شناخته می شود، که بهانه ای را برای استیضاح وی به موجب قانون اساسی آمریکا فراهم می کند.

به نقل از نشریه هیل چنانچه مدرکی وجود داشته باشد که ترامپ همه چیز را به روس ها فروخته و مایک پنس معاون وی در سرپوش گذاشتن بر این مساله، سهیم بوده، در آن صورت، معاون رئیس جمهوری به دلیل ارتکاب جرم قابل اتهام یا مخفی نگه داشتن جنایت، گناهکار خواهد بود.
این در حالیست که دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا پس از به قدرت رسیدن به سمت ریاست جمهوری متهم به هواداری از روسیه و حتی دریافت حمایت های پنهانی قوی از مسکو برای رسیدن به قدرت در واشنگتن گردید.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد