خبرهای داخلی

586
۲۰ جدی ۱۳۹۶
نویسنده: الیاس ابدالی

ابراهیمی: بعداز این به هیچ وزارت مراجعه نمی‌کنیم

عبدالرووف ابراهیمی، رئیس ولسی جرگه در واکنش به اظهارات رئیس جمهور غنی، می‌گوید که پس از این وکلا به هیچ وزارتی مراجعه نخواهند کرد.

آقای ابراهیمی در نشست علنی امروز(چهارشنبه) این مجلس گفت:” وزارت دولت در امور پارلمانی را دعوت می‌دهیم و قاطع و روشن به جانب حکومت پیام می دهیم که ما بعد از این به هیچ وزارت مراجعه نمی کنیم و اعضای کابینه برای رسیدگی به مشکل موکلان نمایندگان در ولسی جرگه بیایند.”

محمد اشرف غنی، رئیس جمهور در نشستی در کابل به شدت از مداخلۀ نمایندگان در امور مقرری‌های وزارت‌خانه‌ها و مخصوصا وزارت امور داخله انتقاد کرد.

او گفت که هرگاه پس از این وکیلان در نزد او و وزیران جهت تقرری‌ها، تغییر و تبدیل کارمندان دولتی مراجعه کنند، جریان مصاحبه شان را ثبت و همه‌گانی خواهد ساخت.

بااین حال، رئیس ولسی جرگه می‌گوید که صلاحیت‌های شورای ملی در قانون اساسی تسجیل شده و “این صلاحیت‎ها را هیچ آدرسی از دولت به شورای ملی تحفه نداده است.”

او افزود:” اگر ما به حیث عضو شورای ملی سرباز هستیم، سرباز ملت هستیم، سرباز هیچ آدرسی و هیچ نهادی از دولت نیستیم؛ بلکه نمایندگان مردم افغانستان هستیم، نباید این گونه برخورد به شورای ملی از آدرس دولت و رئیس جمهور صورت گیرد. این کاملا بی انصافی است.”

رئیس ولسی جرگه تاکید کرد که اگر حکومت مطابق به قانون عمل کند، وکلا نیاز ندارند به ادارات و وزارت‌خانه‌ها مراجعه کنند. به گفته او، مراجعه وکلا به ادارات  از روی “نهایت مجبوریت” صورت می‌‎گیرد.

او همچنان از تقرری‌ها در حکومت انتقاد کرد و از رئیس جمهور خواست تا عدالت اجتماعی و قانون اساسی را در استخدام‌ها در نظر گیرد.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد