خبرهای داخلی

154
۲۵ سنبله ۱۳۹۷
نویسنده: جواد نبی‎زاده

ائتلاف بزرگ ملی افغانستان دروازه کمیسیون انتخابات را در بلخ بسته کرد

هواداران ائتلاف بزرگ ملی افغانستان، شام روز شنبه دروازه کمیسیون مستقل انتخابات را در ولایت بلخ بستند و در مقابل دروازه این نهاد خیمه تحصن برپا کردند.
معترضان می‎گویند تا زمانی که خواست‎های ائتلاف بزرگ ملی افغانستان از سوی حکومت و کمیسیون مستقل انتخابات پذیرفته نشود، اجازه کار به این کمیسیون در بلخ نمی‎دهند.
ائتلاف بزرگ ملی افغانستان که متشکل از چندین حزب و جریان سیاسی است، از حکومت و کمیسیون مستقل انتخابات خواسته است تا نظام انتخاباتی را تغییر دهند و پروسه ثبت‎نام رای‎دهندگان را به صورت بیومتریک از سر بگیرند.
حکومت و کمیسیون مستقل انتخابات گفته‎اند که برای تغییر نظام انتخاباتی و بیومتریک رای‎دهندگان، زمان از دست رفته است.
فضل‎احمد حیاتی، رییس دفتر کمیسیون مستقل انتخابات در بلخ، تأیید می‎کند که معترضان دروازه این کمیسیون را در شهر مزارشریف بسته‎اند.
به گفته او، معترضان روز شنبه ابتدا در برابر دروازه این کمیسیون خیمه تحصن برپا کردند و سپس حوالی ساعت شش شام همان روز دروازه آن را بسته کردند.
وزارت امور داخله گفته است که اجازه بستن دروازه‎های کمیسیون مستقل انتخابات را به هیچ کسی و یا هیچ جریانی نخواهد داد و در صورت نیاز از زور نیز کار خواهد گرفت.
کمیسیون مستقل انتخابات امروز اعلام کرد که بستن دروازه‎های این کمیسیون در مرکز و ولایت‎ها سبب تأخیر در برگزاری انتخابات خواهد شد.
قرار است انتخابات پارلمانی در ۲۸ میزان امسال برگزار شود.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد