خبرهای داخلی

163
۲۵ سنبله ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

ائتلاف بزرگ ملی افغانستان به مردم پول داده است تا خیمه تحصن برپا کنند

کمیسیون مستقل انتخابات می‎گوید که ائتلاف بزرگ ملی افغانستان به مردم عام پول داده است تا در برابر دروازه‎های دفاتر این کمیسیون خیمه‎های تحصن برپا کنند.
ذبیح‎الله سادات، معاون این کمیسیون، امروز یک‎شنبه به کلید گفت که کمیسیون مستقل انتخابات ویدئوهایی به دست آورده است که نشان می‎دهد مردم عام در برابر دریافت ۲۰۰ تا ۳۰۰ افغانی پول نقد دست به تحصن زده بودند.
او گفت در حالی که این دست از مردم امروز یک‎شنبه در ولایت‎های بلخ و کندهار مانع ورود کارمندان کمیسیون مستقل انتخابات به محل کار شان شده‎اند، کارمندان این کمیسیون در هرات در نتیجه مداخله پولیس موفق شده‎اند در حمل کار شان حاضر شوند.
اما فضل الرحمان اوریا، عضو ارشد ائتلاف بزرگ ملی افغانستان، این ادعای کمیسیون مستقل انتخابات را توطئه می‎خواند.
او در گفتگو با کلید، نیروهای امنیتی را متهم حمله به معترضان کرد و گفت که در هرات بیش از ۳۰ نفر از معترضان در حمله پولیس زخمی و ۴۰ تن دیگر شان بازداشت شده‎اند.


ائتلاف بزرگ ملی افغانستان روز گذشته اعلام کرد که در پیوند به بی‎اعتنایی حکومت و کمیسیون مستقل انتخابات در برابر مطالبات این ائتلاف، دفاتر این کمیسیون را در ولایت‎های کندهار، بلخ و هرات بسته است.
ائتلاف ملی بزرگ افغانستان که متشکل از چند حزب و جریان سیاسی است، خواستار تغییر نظام انتخابات، بیومتریک رای‎دهندگان و اعطای اجازه نظارت از پروسه انتخابات به احزاب سیاسی است.
حکومت و کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرده‎اند که زمان برای رسیدگی به این خواسته‎ها گذشته است و آن‎ها قادر به عملی کردن آن نیستند.
قرار است انتخابات پارلمانی به تاریخ ۲۸ میزان امسال برگزار شود.
کمیسیون مستقل انتخابات گفته است در صورتی که دروازه‎های دفاتر این کمیسیون در مرکز و ولایت‎ها بسته شود، زمان برگزاری انتخابات عقب خواهد افتاد.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد