کابل

51
۱۷ حوت ۱۳۸۹
نویسنده:

آیساف: شورشیان از سوی ایران حمایت می شوند!

سخنگوى نيروهاى آيساف گفته است، شواهدى در دست دارد که نشان مي دهد، شورشيان افغان  از داخل خاک ايران حمايت مى شوند.

جنرال جوزف بلاتس سخنگوى آيساف روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری در کابل اعلام كرد:”همين قدر گفته مي توانم ، کسانى هستند که  ازداخل خاک ايران، شورشيان افغان را حمايت مي کنند.”

به گزارش کلید، وى جزئيات بيشتري در اين مورد ارائه نكرده است.

پیش از این نیز يک مقام نظامى ناتو به رسانه ها گفته بود، ايران از راه شبکه هایي که از طريق سرحدش ايجاد کرده، يک مقدار معين مرمی، پرزه های تخنيکی مواد منفجره تعبيه شده و راکت های سرشانهء را در اختيار شورشيان قرار می دهد.

بلاتس در کنفرانس خبرى روز دوشنبه، در مورد تلفات غیرنظامیان گفت که  جنرال ديويد پتريوس قوماندان عمومى نيروهاى بين المللى به تمامى نيروهاى تحت امرش دستور داده که در عمليات ها از دقت بیشتری کار گیرند تا مردم غیر نظامی آسیب نبینند.

بلاتس در  مورد  حملات راکتى نيروهاى پاکستاني به يكي از مناطق سرحدي در ولايت ننگرهار گفت که پتريوس در اين مورد با جنرال اشفاق کيانى لوى درستير پاکستان، صحبت کرده است .

به  اساس گفته هاى بلاتس ، لوى درستيز پاکستان، از اين  موضوع معذرت خواهى کرده و گفته است که  ديگر  چنين حملاتي از سوى نيروهاى پاکستان انجام نخواهد شد.

به گزارش کلید، هفتهء گذشته نیروهای سرحدی پاکستان چندین راکت به ولسوالی گوشتهء ولایت ننگرهار شلیک کردند که بر اثر آن یک پولیس زخمی شد.

فیر راکت از جانب نیروهای سرحدی پاکستان باعث گردید تا بیش از ۶۰۰ تن از ساکنان ولسوالی گوشتهء ولایت ننگرهار از ترس شدت جنگ آواره شوند.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد