کابل

79
۳ حمل ۱۳۸۹

آمريكا و ناتو مسبب توليد مواد مخدر در افغانستان


يك روزنامه ي روسي   روز دوشنبه در گزارشي با اشاره به كشت و توليد مواد مخدر در افغانستان نوشته است كه قوماندانان نظامي آمريكا و سازمان پيمان آتلانتيك شمالي ناتو ،به امر توليد مواد مخدر در افغانستان مساعدت مي كنند و علاقه‌اي به مقابله با اين پديده در اين كشور ندارند.

روزنامه نزاويسيمايا گازتا نوشته است: در سال هاي اخير با توسته كشت مواد مخدر در افغانستان و افزايش توليد اين مواد در اين كشور، يك ميليون نفر براثر استعمال مواد مخدر در نقاط مختلف جهان جان خود را از دست داده و ‪ ۱۶‬ميليون نفر نيز دچار مصدوميت هاي فيزيكي و رواني شده اند و سالانه ‪ ۳۰‬هزار نفر نيز در روسيه جان خود را بدليل استفاده از مواد مخدر توليدي در افغانستان از دست مي‌دهند.

اين روزنامه نوشته است كه  مقام‌هاي دولت افغانستان از بي توجهي آمريكا و قواي ناتو به مبارزه قاطع با كشت و توليد موادر مخدر در افغانستان ناراحت هستند و حضور آنان در اين كشور و در كنار مزارع كشت كوكنار را بي‌معنا مي دانند.

نشريه روسي با اعلام اينكه مسكو و واشنگتن مبادله اطلاعات درباره قاچاقچيان و دست اندركاران موادمخدر در افغانستان را آغاز كرده اند، نوشته است : اين همكاري ممكن است به دليل كمك نكردن قوماندانان نظامي آمريكا و ناتو در نابودي مزارع كشت كوكنار در افغانستان به نتيجه اي نرسد.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد