خبرهای داخلی

342
۲۹ عقرب ۱۳۹۶
نویسنده: الیاس ابدالی

آغاز عملیات نابودی مراکز پروسس مواد مخدر در افغانستان

ارگ ریاست جمهوری اعلام کرد که برای نخستین بار، عملیات محو منابع پروسس مواد مخدر با پشتیبانی مأموریت حمایت قاطع دیشب آغاز شده و در نتیجه آن، ۸ مرکز عمده پروسس مواد مخدر در هلمند منهدم شده است.

در اعلامیه ارگ در پیوند به آغاز هدف قراردادن مراکز پروسس مواد مخدر در کشور آمده است:” صلح و ثبات در افغانستان، نیازمند مبارزۀ جدی با اقتصاد جرمی، تولید، پروسس و ترافیک مواد مخدر می باشد و مواد مخدر یکی از منابع عمدۀ تمویل جنگ و تروریزم محسوب می شود”.

حکومت افغانستان باتوسل به این رویکرد که بدون مبارزه با اقتصاد جرمی، تأمین صلح و ثبات دشوار خواهد بود، تصمیم و تدابیر جدی را برای هدف قراردادن منابع پروسس مواد مخدر روی دست گرفته است تا همۀ مراکز پروسس و تجارت مواد مخدر در کشور، از بین رود.

اعلامیه می افزاید:” جنگ کنونی، جنگ مواد مخدر و منبع اساسی تمویل طالبان و دیگر گروه‌های تروریستی به شمار می‌‎رود و تروریستان با استفاده از آن به فعالیت می پردازند، اما کمپاین محو مواد مخدر یکی از اهداف استراتیژیک حکومت افغانستان می باشد”.

برای نخستین بار، عملیات محو منابع پروسس مواد مخدر با پشتیبانی مأموریت حمایت قاطع دیشب آغاز شده است که تمرکز عمدۀ این عملیات در مرحلۀ کنونی، بالای هلمند به ویژه ولسوالی های سنگین، موسی قلعه، کجکی و نوزاد می باشد.

در مجموع، هشت مرکز عمدۀ پروسس مواد مخدر در حملات هوایی دیشب مورد هدف قرار گرفته و نابود شده است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد