Get Adobe Flash player

د تازه مطالبو ترلاسه كول

کابل سبا لمر

21˚C
6˚C

قندهار سبا لمر

27˚C
9˚C

هرات سبا لمر

21˚C
5˚C

مزارشريف سبا لمر

1˚C
-4˚C

غزني سبا نيمه ورېځ

14˚C
3˚C

جلال آباد سبا لمر

18˚C
8˚C

باميان سبا لمر

12˚C
1˚C

زرنج سبا لمر

27˚C
11˚C

ميمنه سبا نيمه ورېځ

9˚C
-1˚C

غوره پروګرامونه

آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری|پښتو|English
Facebook RSS

د كليد ګروپ

دختر بن لادن به سفارت عربستان در تهران پناهنده شد


پنجشنبه 03 مرغومی 1388 ساعت 13:07

کلید * خارجی * سوم جدی 1388

دو پسر اسامه بن لادن از پناهنده شدن دختر رهبر گروه القاعده به سفارت عربستان در تهران خبر داده اند.

روزنامه عربی زبان شرق الاوسط، چاپ لندن، نوشته که دختر اسامه بن لادن به همراه برادرانش طی هشت سال گذشته در ایران تحت بازداشت خانگی بوده ولی ماه پیش او توانست از دست موظفين ايراني فرار کند و در سفارت عربستان پناه گیرد.

این روزنامه می گوید سفير سفارت عربستان در تهران این خبر را تائید کرده است.

عمر بن لادن، پسر اسامه بن لادن به روزنامه الشرق الاوسط که توسط یکی از اعضای خاندان سلطنتی عربستان منتشر می شود گفته است که خواهرش در تماس تيلفونی از سفارت عربستان در تهران گفته است که برادرانش از جمله سعد بن لادن که چندی پیش خبر کشته شدن او منتشر شده بود، زنده و در ایران به سر می برند.

روزنامه تایمز لندن نیز با انتشار خبری در مورد حضور برخی اعضای خانواده بن لادن در ایران گفته است که مقام های ایرانی اجازه تماس آنها را با خارج نمی دهد. این روزنامه می گوید دلیل این اقدام آن است که ایران حضور اعضای خانواده بن لادن در این کشور را تکذیب می کند.    سخنگوی وزارت خارجه ایران در نشست مطبوعاتی روز سه شنبه خود با خبرنگاران حضور خانواده بن لادن در ایران را رد کرده بود.

اسامه بن لادن نوزده فرزند از چند همسر خود دارد. نیمی از آنها هم اکنون در عربستان و سوریه زندگی می کنند. طبق گزارش ها، ایران چند عضو خانواده بن لادن از جمله یکی از همسران او را در سال 2001 بازداشت کرد و از آن زمان آنها را در مکانی نامعلوم در خارج از تهران تحت بازداشت خانگی قرار داده است.

 

نظر ها (0)

نوشتن نظر