Get Adobe Flash player

د تازه مطالبو ترلاسه كول

کابل سبا نامعلوم

-18˚C
-18˚C

قندهار سبا لمر

27˚C
9˚C

هرات سبا نامعلوم

-18˚C
-18˚C

مزارشريف سبا نامعلوم

-18˚C
-18˚C

غزني سبا لمر

14˚C
3˚C

جلال آباد سبا لمر

18˚C
8˚C

باميان سبا لمر

12˚C
1˚C

زرنج سبا لمر

27˚C
11˚C

ميمنه سبا نيمه ورېځ

9˚C
-1˚C

غوره پروګرامونه

آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری|پښتو|English
Facebook RSS

د كليد ګروپ

آیا مواد زاید شفاخانه ها از بین برده می شود؟

لیکونکی قربان علی نظری
چهارشنبه 23 مرغومی 1388 ساعت 14:41

آیا مواد زاید شفاخانه ها از بین برده می شود؟

با آنكه در سطح شهر روزانه بيش از هزار تُن كثافات از سوي شهروندان كابل توليد ميشود، رياست شاروالي كابل فقط می تواند هشتصد تن كثافات را روزانه به بيرون از شهر انتقال دهد ولي متباقي آن در سطح شهر باقی می مانند و محيط زيست را آلوده و كثيف ميسازد.


علاوه بر این، تولید مواد زاید از سوی شفاخانه که نوع کثافات را نیز متفاوت می سازد در نقاط مركزي شهر چهره شهر را به کلی زشت و کدر ساخته است.

کارشناسان میگویند، وزارت صحت عامه در عرصه ايجاد دستگاه هاي سوخت كه تمام مواد زايد شفاخانه ها در آن سوختانده شود مسووليت دارد.


در شهر كابل حدود 18 شفاخانه دولتي و132 شفاخانه خصوصي فعالیت دارند که تنها 5 شفاخانه دولتي براي سوختاندن مواد زايد و كثافات شان دستگاه انسناتور در اختیار دارند ولی متباقي مواد زايد درمحيط باقي ميماند.


با این حال مسوولین رياست عمومي تنظيف شاروالي كابل كه مسوول تنظیف و پاك كاري كثافات از سطح شهر است ميگويند، رياست تنظيفات شاروالي كابل با مشكلاتی كه در مورد كمبود پرسونل و امكانات دارد مسووليت جمع آوري كثافات شفاخانه ها را نداشته و نظر به قوانين تنظيفي شاروالي كابل شفاخانه ها حق انتقال و دفن كثافات شان را در محل كثافات در دشت چمتله دارند.

 

نظر ها (0)

نوشتن نظر