Get Adobe Flash player

د تازه مطالبو ترلاسه كول

کابل سبا نامعلوم

-18˚C
-18˚C

قندهار سبا لمر

23˚C
7˚C

هرات سبا نامعلوم

-18˚C
-18˚C

مزارشريف سبا نامعلوم

-18˚C
-18˚C

غزني سبا لمر

14˚C
1˚C

جلال آباد سبا لمر

17˚C
7˚C

باميان سبا لمر

8˚C
0˚C

زرنج سبا لمر

25˚C
9˚C

ميمنه سبا لمر

7˚C
-1˚C

غوره پروګرامونه

آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری|پښتو|English
Facebook RSS

د كليد ګروپ

حمایت علما از اظهارات اخیر حامد کرزی


شنبه 21 وری 1389 ساعت 13:48

حمایت علما از اظهارات اخیر حامد کرزی

کلید * بیست و یکم حمل 1389

شماری از علما در حوزه غرب افغانستان، اظهارات اخیر آقای کرزی مبنی بر دست داشتن خارجی ها در تقلب انتخابات ریاست جمهوری افغانستان را تایید و حمایت شان را از موضع گیری آقای کرزی اعلان نمودند.

حامد کرزی، رییس جمهوری افغانستان چند روز پیش یک مقام سابق سازمان ملل، یک فرستاده اتحادیه اروپا و همچنین سفارتخانه های خارجی در افغانستان را به دست داشتن در تقلب گسترده در انتخابات و تلاش برای روی کار آوردن دولتی دست نشانده متهم کرده بود.

سخنان آقای کرزی با واکنش مقام های آمریکایی مواجه شد و رابرت گیبز، سخنگوی کاخ سفید آن را نگران کننده دانست.

با این که اظهارات اخیر آقای کرزی واکنش منفی جامعه جهانی و شماری نماینده گان مردم در پارلمان افغانستان را در قبال داشت ولی شماری علمای هرات امروز در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی در مرکز ژورنالیزم افغان، حمایت خود را از موضع گیری آقای کرزی اعلان نمودند.

میرفاروق حسینی سخنگوی نهادهای اهل سنت در غرب افغانستان که امروز دراین کنفرانس مطبوعاتی اشتراک نموده بود گفت: اظهارات آقای کرزی منصفانه و واقع بینانه بوده است.

او گفت: ( من با اظهارات اخیر آقای کرزی موافقم و حمایت خود را اعلان میکنم ، کسانی که در این راستا فکر میکنند که موضع گیری اخیر رئیس جمهور افغانستان به آینده این کشور تأثیرمنفی برجای میگذارد، مخالفم.)

سخنگوی نهادهای اهل سنت در غرب افغانستان همچنان از مداخله کشورهای خارجی در امورات داخلی کشور انتقاد کرد و بر روند مذاکره صلح میان حکومت افغانستان و مخالفین دولت تأکید نمود.

این درحالیستکه آمریکا و افغانستان پیمان روابط استراتژیک را باهم امضا کرده اند و دو کشور جایگاه بسیار مهی در روابط خارجی یکدیگر دارند.

ایالات متحده آمریکا هم اکنون نزدیک به یکصدهزار سرباز در افغانستان دارد و سالانه صدها میلیون دالر برای بازسازی افغانستان کمک می کند.

 

نظر ها (0)

نوشتن نظر