Get Adobe Flash player

د تازه مطالبو ترلاسه كول

کابل سبا نامعلوم

-18˚C
-18˚C

قندهار سبا لمر

24˚C
7˚C

هرات سبا نامعلوم

-18˚C
-18˚C

مزارشريف سبا نامعلوم

-18˚C
-18˚C

غزني سبا لمر

14˚C
3˚C

جلال آباد سبا لمر

17˚C
8˚C

باميان سبا لمر

9˚C
2˚C

زرنج سبا لمر

24˚C
11˚C

ميمنه سبا لمر

10˚C
2˚C

غوره پروګرامونه

آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری|پښتو|English
Facebook RSS

د كليد ګروپ

اعزام 8 هزار تا ده هزار نیروی نظامی افغان به مناطق جنوبی کشور


يكشنبه 22 ليندی 1388 ساعت 14:28

خبرگزاری رویترز به نقل از وزیر دفاع کشور گفته است، حدود هشت هزار تا ده هزار تن از سربازان اردوی افغانستان به ولایت های آشوب زده جنوبی کشور جایی که فرمانده هان ناتو و امرکایی از وخامت اوضاع در آنها شکایت کرده اند اعزام خواهندشد.


فرمانده هان امریکایی و بریتانیایی شکایت دارند که نیروهای افغان و پولیس نیز باید در میادین اصلی جنگ به صورت گسترده حضور داشته  باشند مخصوصا در ولایت جنوبی هلمند جایی که ده هزار تفنگدار دریایی امریکا و 9 هزار سرباز بریتانیایی در آن مستقر هستند و نیروهای افغان نیز باید به کمک متحدین بشتابند.


عبدالرحیم وردک به رویترز گفته است که حدود هشت تا ده هزار نیروی اضافی افغان به هلمند و ولایت همسایه آن قندهار اعزام خواهند شد جایی که نیروهای بین المللی از سال 2001 تا حال متحمل تلفات زیادی در آن شده اند.وی افزود حدود 44 سرباز به هر قطعه نظامی در این مناطق اضافه می شود و هر کدام از این گروه ها در ماه آینده به هلمند اعزام خواهند شد.

پیش از این فرمانده هان ناتو و امریکا از آموزش نیروهای افغان نظارت می کنند تصمیم خود را در مورد افزایش نیروهای نظامی افغان و پولیس که شمارشان را دو برابر یعنی 282 هزار تن می رساند اعلام کردند.

 

این درحالیست که هفته گذشته باراک اوباما رییس جمهور امریکا استراتیژی جدید خود در مورد جنگ علیه طالبان و القاعده در افغانستان را اعلام و از اعزام 30 هزار نیروی اضافی به افغانستان خبر داده تاکید کرد، روند خروج نیروهای کشورش از افغانستان از ماه جولای سال 2011 آغاز خواهد شد.

 

نظر ها (0)

نوشتن نظر