Get Adobe Flash player

د تازه مطالبو ترلاسه كول

کابل سبا لمر

19˚C
6˚C

قندهار سبا نامعلوم

-18˚C
-18˚C

هرات سبا لمر

21˚C
5˚C

مزارشريف سبا نيمه ورېځ

1˚C
-4˚C

غزني سبا لمر

15˚C
4˚C

جلال آباد سبا لمر

14˚C
4˚C

باميان سبا نيمه ورېځ

10˚C
1˚C

زرنج سبا لمر

28˚C
11˚C

ميمنه سبا لمر

8˚C
1˚C

غوره پروګرامونه

آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری|پښتو|English
Facebook RSS

د كليد ګروپ

احضار مسئول بمباران چهاردره به محكمه آلمان


چهارشنبه 04 وری 1389 ساعت 10:16

احضار مسئول بمباران چهاردره به محكمه آلمان

کلید * چهارم حمل 1389

در اين هفته، چند صاحب منصب و عسكر اردوي آلمان، به اتهام صدور امر بمباران درولایت كندز به محكمه اي درشهرکارلسروهه آلمان احضار میشوند.

در گزارشي كه بر روي سايت اشپیگل انلاین آلمان، به نشر رسيده لوي سارنوال کشور آلمان حکم احضار و تحقیق دربارۀ جنرال کلاین يك صاحب منصب آلماني که گفته می شود امر بمبارد تانكرهاي مواد نفتي را در ولسوالي چهار دره ولايت كندز صادر كرده بود به مرحله اجرا گذاشته است.

گیورگ کلاین صاحب منصب آلمانی پيش از احضار از سوي لوي سارنوال آلمان، گفته است: وی میداند که به بنیاد فرمان وی افرادی کشته و زخمی شده اند و قضاوت در مورد فرمان خود را نيز مي پذيرد.

دربررسی کمیسیون تحقیق پارلمان آلمان آمده است، جنرال کلاین در روز 10 فبروی 2010 میلادی اطلاعات خود را در مورد بمبارد تانكرهاي مواد سوختي،  به يك كميته پارلمان آلمان گزارش داده و در آن از فرمان خود مبنی بربمباران اين تانكرها در روز 4 سپتمبر 2009 میلادی در ولایت كندز واقع در شمال افغانستان که بر اثر آن تعدادی کشته شده اند دفاع نموده است.

به نوشته اشپيگل آنلاين؛ اين افسر آلماني اينك از سوي محكمه جلب شده و بايد از خود در محكمه آلمان در برابر اتهاماتي كه لوي سارنوال اين كشور به او وارد كرده دفاع كند.

به پایه اين گزارش، محکمه باید ارزیابی کند که آیا این بمباران که در آن تعدادی غیر نظامی کشته شده اند جنایات جنگی بوده یا خیر؟

 

نظر ها (0)

نوشتن نظر