Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

قندهار فردا آفتابی

25˚C
7˚C

هرات فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

مزارشريف فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
2˚C

جلال آباد فردا آفتابی

17˚C
8˚C

باميان فردا آفتابی

9˚C
0˚C

زرنج فردا آفتابی

26˚C
10˚C

ميمنه فردا آفتابی

8˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

آغاز کمک رسانی صلیب سرخ به سوریه

تهيه شده توسط کلید
شنبه 06 حوت 1390 ساعت 08:30

آغاز کمک رسانی صلیب سرخ به سوریه

سازمان جهانی صلیب سرخ تلاش های خود برای کمک رسانی به مجروحان و افراد آسیب دیده در شهرهای سوریه را آغاز کرده است.

این نهاد بین المللی هم اکنون در شهر حمص سوریه موفق شده است که بخشی از زخمی ها را از تیررس نیروهای دولت بشار اسد، رئیس جمهوری این کشور، خارج کند.

نیروهای سازمان هلال احمر که ماموریتی مشابه صلیب سرخ در کشورهای اسلامی دارند، به انتقال آسیب دیدگان در حوالی شهر بابا عمرو  در نزدیکی حمص اقدام کرده و موفق شده اند که یک گروپ 7 نفره از مجروحان را به خارج از این شهر منتقل کنند.

همزمان با این باراک اوباما  اعلام کرده است که کاخ سفید و متحدانش از هر وسیله ای برای متوقف کردن خونریزی ها در سوریه استفاده خواهد کرد.

رئیس جمهور امریکا که در پایان دیدار خود با صدر اعظم دنمارک با خبرنگاران سخن می گفت، خطاب به دولت سوریه گفته است: "اکنون زمان تغییر رژیم در سوریه است و کشتار مردم این کشور توسط دولت خودشان باید متوقف شود."

منابع خبری ابراز امیدواری کرده اند که چند خبرنگار بین المللی که طی چند روز اخیر در شهر حمص و دیگر مراکز درگیری زخمی شده اند نیز در جریان عملیات کمک رسانی به بیرون مناطق خطر منتقل شوند.

اما سازمان صلیب سرخ هنوز در این باره اخباری منتشر نکرده است.

همزمان با آغاز عملیات صلیب سرخ در خاک سوریه، هفتاد نماینده ارشد از سراسر جهان در تونس گردهم آمدند تا در مورد راههای بیرون رفت از بحران سوریه تبادل نظر کنند.

کنفرانس "دوستان سوریه" با حضور نمایندگان نزدیک به 70 کشور جهان به منظور یافتن راه‌حلی برای پایان دادن به بحران و ناآرامی‌های مرگبار سوریه روز جمعه، پنجم حوت در تونس برگزار شد.

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه امریکا که در تونس حضور دارد، روز جمعه به خبرنگاران گفت که یکی از توافقات حاصل شده در این نشست، ارسال و تدارک کمک های بشردوستانه برای مردم سوریه و افزایش فشارها بر دولت بشار اسد برای متوقف کردن درگیری ها در این کشور بوده است.

وزیر امورخارجه امریکا همچنین از مواضع روسیه و چین در قبال بحران سوریه به شدت انتقاد کرد.

در این کنفرانس نمایندگان قطر و تونس پیشنهاد مداخله نظامی کشورهای عرب را مطرح کردند، ولی در عین حال، رئیس جمهور تونس تاکید کرد که باید دنبال راه‌حل دیپلماتیک بود.

با وجود دعوت برگزارکنندگان، نماینده‌های روسیه و چین در این کنفرانس حضور نیافته اند.

این دو کشور که متحدان اصلی سوریه به شمار می‌روند، به تازگی قطعنامهء شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه دولت بشار اسد را وتو کردند.

نمایندگان شورای ملی سوریه که مهم‌ترین گروه مخالف دولت سوریه به شمار می‌رود، از کشورهای حاضر در کنفرانس تونس خواسته‌اند، در صورتی که دولت سوریه حاضر نشد در مقابل فشارهای خارجی کوتاه بیاید، عرضه تسلیحات به مخالفان امکان‌پذیر شود.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر