Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا آفتابی

20˚C
6˚C

قندهار فردا آفتابی

24˚C
7˚C

هرات فردا آفتابی

22˚C
6˚C

مزارشريف فردا آفتابی

2˚C
-1˚C

غزنی فردا آفتابی

15˚C
3˚C

جلال آباد فردا آفتابی

17˚C
8˚C

باميان فردا آفتابی

10˚C
2˚C

زرنج فردا آفتابی

24˚C
11˚C

ميمنه فردا آفتابی

11˚C
3˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

اعزام نماینده خاص از سوی سازمان ملل به لیبیا

تهيه شده توسط کلید
دوشنبه 16 حوت 1389 ساعت 14:33

اعزام نماینده خاص از سوی سازمان ملل به لیبیا

سخنگوی سرمنشي سازمان ملل از انتصاب "عبدالله الخطیب" وزیر خارجه سابق اردن به عنوان نمایندهء ویژه این نهاد بین المللی در ليبيا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، سخنگوی "بان کی مون" سرمنشي سازمان ملل روز یکشنبه در بیانیهء اعلام کرد، بان کی مون "عبدالله الخطیب" وزیر خارجه سابق اردن را به عنوان نماینده ویژه خود در ليبيا منصوب کرده است.

در این بیانیه آمده است که نمایندهء ویژه سازمان ملل در ليبيا با مقامات طرابلس و منطقه درباره کمک های فوری بشردوستانه و همچنین ابعاد گستردهء بحران در این کشور گفتگو می کند.

در ادامه این بیانیه علاوه شده که بان کی مون دربارهء درگیریها در غرب ليبيا که در نتیجهء آن افراد زیادی کشته و حتی تهدیداتی دربارهء کشتار بیشتر مردم در روزهای آینده عنوان شده، ابراز نگرانی کرده است.

بان کی مون همچنین روز یکشنبه در دیدار با "موسی کوسا" وزیر خارجه ليبيا خواستار پایان دادن به خشونت ها در این کشور و تسلیم شدن در برابر قطعنامه 1970 شورای امنیت شد.

شورای امنیت بتاريخ 26 فبروري با تصویب این قطعنامه تحریم هایی را علیه رژیم قذافی از جمله توقیف تسلیحات، ممنوعیت سفر، مسدود کردن دارایی خانواده قذافي و برخی از مقامات ارشد وی اعمال کرد.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر