Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا آفتابی

19˚C
4˚C

قندهار فردا آفتابی

23˚C
7˚C

هرات فردا آفتابی

19˚C
3˚C

مزارشريف فردا آفتابی

-1˚C
-6˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
1˚C

جلال آباد فردا آفتابی

17˚C
7˚C

باميان فردا آفتابی

8˚C
-1˚C

زرنج فردا آفتابی

25˚C
9˚C

ميمنه فردا آفتابی

7˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

توافق بریتانیا و پاکستان بر همکاری در جنگ علیه تروریسم

تهيه شده توسط کلید
شنبه 16 اسد 1389 ساعت 09:44

توافق بریتانیا و پاکستان بر همکاری در جنگ علیه تروریسم

یک هفته پس از مناقشه دیپلماتیک بریتانیا و پاکستان، دیوید کامرون، صدر اعظم بریتانیا و آصف علی زرداری، رئیس جمهور پاکستان در جریان گفتگو در لندن توافق کردند، در زمینه جنگ با گروه هاي تروريستي با یکدیگر همکاری کنند.

رهبران دو کشور همچنین اظهار داشتند، مناسبات بریتانیا و پاکستان تا آن حد قوی است که وجود اختلاف نظر، خللی به آن وارد نخواهد کرد.

آغاز مناقشه دیپلماتیک پس از آن بود که دیوید کامرون در جریان دیدار اخیرش از هند، پاکستان را متهم کرد که در جنگ علیه تروریسم به حد کافی تلاش نمی کند.

انتقاد صدر اعظم بریتانیا از نحوه برخورد پاکستان علیه تروریسم، تنها چند روز پس از آن بود که سایت اینترنتی ویکی لیکس اسنادي را در مورد جنگ افغانستان منتشر كرد كه يك بخش از آن به نقش کشورهای همسایه افغانستان اختصاص داشت.

بر بنیاد بعضی از این مدارک، تعدادی نهادهای امنیتی و اطلاعاتی پاکستان با طالبان در ارتباط بوده و از این گروه حمایت می کنند.

پس از انتشار سخنان دیوید کامرون، دولت پاکستان با صدور بیانیه ای، این اتهام را رد کرد که نهادهای امنیتی آن کشور فعالیت گروه های تروریستی را نادیده می گیرند و دفتر صدر اعظم بریتانیا هم گفت، آقای کامرون در صدد متهم کردن پاکستان نبوده است.

ولی با سفر آصف علي زرداري به انگلستان، تنش ها در روابط دو كشور از بين رفت و مقامات لندن و اسلام آباد بار ديگر بر همكاري در مبارزه علیه تروريزم تاكيد كردند.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر