Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

قندهار فردا آفتابی

28˚C
10˚C

هرات فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

مزارشريف فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

غزنی فردا آفتابی

15˚C
4˚C

جلال آباد فردا آفتابی

17˚C
7˚C

باميان فردا نسبتا ابری

9˚C
1˚C

زرنج فردا آفتابی

28˚C
11˚C

ميمنه فردا آفتابی

8˚C
1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

تلاش برای بازگشایی مسیر اکمالات ناتو از پاکستان

تهيه شده توسط کلید
شنبه 22 دلو 1390 ساعت 08:41

تلاش برای بازگشایی مسیر اکمالات ناتو از پاکستان

ناتو از  تلاش ها برای عادی سازی وضعیت در مسیر عبور و مرور کاروان های اکمالاتی ناتو از مسیر پاکستان خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری بخدی، جنرال کارستن جاکوبسن، سخنگوی نیروهای ناتو در کابل گفته است که مذاکرات میان مقام های پاکستانی و نمایندگان نیروهای بین المللی مستقر در افغانستان در زمینه بازگشایی مجدد مسیر تدارکاتی ناتو جریان دارد.

گزارش شده است که به تازگی شماری از مقام های نظامی پاکستان به هدف بهبود هماهنگی در مناطق مرزی با مقام های ناتو و افغان دیدار کرده اند.

جنرال جاکوبسن همچنین گفته است که مسدود ماندن مسیر کاروان های اکمالاتی ناتو، ضربه بزرگ اقتصادی تلقی می شود که خسارات اصلی آنرا مردم پاکستان و افغانستان متحمل می شوند.

به گفته سخنگوی نیروهای ناتو در کابل، نیروهای بین المللی مستقر در افغانستان به راه های مواصلاتی پاکستان وابستگی ندارند.

با این جود سخنگوی نیروهای ناتو،‌ از مذاکرات در زمینه بازگشایی مجدد مسیر رفت و آمد کاروان های اکمالاتی نیروهای خارجی، از مسیر پاکستان استقبال کرده است.

سخنگوی ناتو همچنین گفته است:" در مدت سه ماه گذشته مسیر تدارکات را دو باره عیار ساخته ایم؛ با این همه، مردم افغانستان و پاکستان مشقت مسدود بودن راه ها را تحمل می کنند؛ از اینرو ماخواستار بازگشایی مسیر تدارکاتی از خاک این کشورهستیم."

وی همچنین گفته است که گسترش همکاریها، برای عادی سازی وضعیت به سود هر دو طرف است و زمینه گسترش فعالیت های شورشیان را محدود می کند.

سخنگوی ناتو در کابل همچنین گفته است که نیروهای بین المللی، به همکاری مقام های پاکستانی، به حضور در مناطق مرزی نیاز دارد.

وی همچنین گفته است:" به هر اندازه که سرعت این همکاری ها از سطوح تاکتیکی گرفته تا سطح رهبری بهبود یابد، به همان اندازه سودمند خواهد بود."

سخنگوی نیروهای ناتو،‌ از مذاکرات در زمینه بازگشایی مجدد مسیر رفت و آمد کاروان های اکمالاتی نیروهای خارجی، از مسیر پاکستان استقبال کرده است.

کشیدگی در روابط ناتو و پاکستان پس از آن ایجاد شد که در اواخر سال گذشته میلادی، چندین نظامی پاکستان در نتیجه حمله هوایی جنگنده های امریکایی کشته و زخمی شدند.

در پی این رویداد، اسلام آباد بخشی از همکاریهایش با امریکا و متحدانش در ناتو را به حالت تعلیق در آورد.

مسیر رفت و آمد کاروان های تدارکاتی ناتو از مسیر پاکستان مسدود شد و هشدارهای  از جانب مقام های پاکستانی مبنی بر اتخاذ عمل متقابل در برابر تکرار حملات هوایی امریکا در خاک این کشور، صادر شد.

اکنون به نظر میرسد که دو طرف( ناتو وپاکستان) در تلاش بازسازی روابط شان هستند و رایزنی دارند تا روند همکاریها،‌ یک بار دیگر به حالت عادی خود برگردد.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر