Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

قندهار فردا آفتابی

23˚C
7˚C

هرات فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

مزارشريف فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
1˚C

جلال آباد فردا آفتابی

17˚C
7˚C

باميان فردا آفتابی

8˚C
0˚C

زرنج فردا آفتابی

25˚C
9˚C

ميمنه فردا آفتابی

7˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

درگيری بين نيروهای سرحدی ايران و آذربايجان

تهيه شده توسط کلید
سه شنبه 14 سرطان 1390 ساعت 10:02

درگيری بين نيروهای سرحدی ايران و آذربايجان رسانه های بین المللی از وقوع درگیری بین نیروهای سرحدی ایران و آذربایجان خبر داده اند.

علی عبداللهی، معاون امنيتی وزارت داخلهء ايران، وقوع درگیری محدود در مرز بین ایران و آذربایجان را تایید کرده ولی آن را محدود خوانده است.

نیروهای سرحدی آذربایجان اعلام کرده است که این درگیری بدنبال نفوذ یک باند مسلح از داخل خاک ایران به مرزهای این کشور رخ داده است.

علی عبداللهی معاون وزیر داخلهء ایران به خبرگزاری " ایرنا" گفته است، احتمالا يکی از نیروهای سرحدی آذربايجان در اين درگيری کشته شده است.

این مقام ایرانی، علت درگيری را ورود غیر قانونی و بی توجهی نیروهای مرزی  جمهوری آذربايجان به  دستور توقف نيروهای ايرانی اعلام کرده است.

اما قوای سرحدی جمهوری  آذربايجان خبر داده است که تعدادی افراد مسلح که می خواستند، از مرز ايران به داخل خاک آذربایجان وارد شوند، به سمت نیروهای سرحدی آذربایجان فیرکرده اند.

خبرگزاری فرانسه، به نقل از قوای سرحدی جمهوری  آذربايجان گزارش داده است که یکتن از سربازان مرزی آذربایجان در این تیراندازی کشته شده است.

قوای سرحدی آذربایجان با انتشار بیانیهء خبری، اعلام کرده است که این درگيری روز یکشنبه در منطقهء سرحدی "يارديملی" در جنوب آذربايجان روی داده است.

در بیانیهء این نیروهای آمده است که مهاجمان مسلح، پس از مواجهه با ممانعت قوای سرحدی آذربایجان، دوباره به داخل مرز ایران فرار کرده اند.

علی عبداللهی  معاون وزیر داخله ایران گفته است، پس از وقوع درگيری،  تماس‌ها و گفتگوهایی بين نيروهای سرحدی ايران و آذربايجان صورت گرفته و تلاش دیپلماتیک نیز برای حل این مشکل آغاز شده است.

رامين مهمانپرست، سخنگوی ورزات امور خارجهء ايران نیز اعلام کرده است که مقامات مسئول در کميتهء مشترک سرحدی تهران - باکو در حال بررسی دليل وقوع درگیری در منطقهء  مرزی دو کشور هستند.

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر