Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا آفتابی

21˚C
6˚C

قندهار فردا آفتابی

25˚C
7˚C

هرات فردا آفتابی

19˚C
3˚C

مزارشريف فردا آفتابی

1˚C
-5˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
2˚C

جلال آباد فردا آفتابی

18˚C
8˚C

باميان فردا آفتابی

9˚C
0˚C

زرنج فردا آفتابی

26˚C
11˚C

ميمنه فردا آفتابی

8˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

بیش از 20 تن در دو حملهء انتحاری در ایران کشته شدند

تهيه شده توسط كليد
شنبه 26 سرطان 1389 ساعت 10:16

بیش از 20 تن در دو حملهء انتحاری در ایران کشته شدند

در دو انفجار که حمله انتحاری خوانده شده، در مرکز ولایت سیستان - بلوچستان در جنوب شرق ایران، بیش از 20 تن کشته و بیش از صد تن دیگر زخمی شده اند.

آژانس خبری دولتی ایران ایرنا، گزارش می دهد که انفجار نخست ساعت 9:20 دقیقهء شب گذشته به وقت محلي در محل ورودی مسجد جامع زاهدان و انفجار دومی به فاصلهء کوتاه در مقابل مسجد به وقوع پیوسته است.

حسین علی شاهریری، یک عضو پارلمان از زاهدان گفته است، به نظر می رسد یک فرد که لباس زنانه بر تن داشت و از تلاش او برای داخل شدن در مسجد جلوگیری شده بود، حمله انتحاری نخست را انجام داده باشد.

فریبورز رشیدی، مسوول خدمات اضطرار ولایت سیستان - بلوچستان گفته است که بیش از 20 تن در این دو انفجار کشته و بیش از صد تن دیگر زخمی شده اند.

در همين حال علی عبداللهی، سخنگوی وزارت داخلهء ایران گفته، كشته شده گان، اعضای سپاه پاسداران انقلاب بوده که در یک پوستهء تلاشی نظامی مستقر بودند.

شهریری گفته است که این، کار گروه شورشیان سنی جندالله می باشد که این گروه خود نیز در یک بیانیهء در صفحهء انترنتی اش مسوولیت این انفجار را به عهده گرفته است.

در این بیانیهء گروه جندالله آمده است که این حملات انتحاری در پاسخ به چیزی که جنایات حکومت ایران در بلوچستان خوانده شده، صورت گرفته است.

ایران ماه گذشته عبدالمالک ریگی رهبر گروه جندالله را در اتهام به نقش داشتن در حملات مرگ بار در ایران به دار آویخت. این گروه تاکید کرده بود که انتقام این اعدام را خواهد گرفت.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر