Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

قندهار فردا آفتابی

27˚C
9˚C

هرات فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

مزارشريف فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
3˚C

جلال آباد فردا آفتابی

18˚C
8˚C

باميان فردا آفتابی

12˚C
1˚C

زرنج فردا آفتابی

27˚C
11˚C

ميمنه فردا نسبتا ابری

9˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

نگرانی جی 8 از فعالیت های هسته ای و حقوق بشر ایران

تهيه شده توسط
يكشنبه 06 سرطان 1389 ساعت 12:14

 

رهبران امريكا، بریتانیا، روسیه، فرانسه، ایتالیا، چین، کانادا، آلمان و جاپان روز گذشته در پایان دومین روز از اجلاس سالیانه خود که در شهر موسکوکا در شمال تورنتو برگزار شد، با صدور يك بيانيه از "عدم شفافیت" برنامه های اتمی ایران و تداوم و گسترش غنی سازی اورانیوم تا سطح 20 درصد در این کشور عمیقا اظهار نگرانی کردند.

به عقیده سران "جي 8 " افزایش سطح غنی سازی اورانیوم در ایران با قطعنامه های سازمان امنیت و خواسته های آژانس بین المللی انرژی اتمی در تضاد مي باشد.

در بیانیه این گروه، ضمن حمایت کامل از قطعنامه اخیر شورای امنیت سازمان ملل، از ایران خواسته شده است به مفاد این قطعنامه و تقاضاهای آژانس بین المللی انرژی اتمی ترتیب اثر دهد و با ادامه مذاکرات در این مورد موافقت کند.

رهبران کشورهای عضو گروه هشت از همه کشورهای جهان خواسته اند تحریم های در نظر گرفته شده در قطعنامه شورای امنیت را به طور کامل و دقیق اعمال کنند.

در یکی از ماده هاي بيانيه گروه 8 آمده است، ایران باید به حکومت قانون تن دهد و آزادی بیان را برای شهروندانش به رسمیت بشناسد.

در بیانیه پایانی اجلاس گروه 8 همچنین از فعالیت گروه 5+1 حمایت و از تلاش های دیپلماتیک ترکیه و برازیل برای حل بحران هسته ای ایران تقدیر شده است.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر