Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا آفتابی

21˚C
6˚C

قندهار فردا آفتابی

27˚C
9˚C

هرات فردا آفتابی

21˚C
5˚C

مزارشريف فردا آفتابی

1˚C
-4˚C

غزنی فردا نسبتا ابری

14˚C
3˚C

جلال آباد فردا آفتابی

18˚C
8˚C

باميان فردا آفتابی

12˚C
1˚C

زرنج فردا آفتابی

27˚C
11˚C

ميمنه فردا نسبتا ابری

9˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

شروع توفانی و تجربه جدید کرکت بازان ملی

تهيه شده توسط غلامی
شنبه 29 دلو 1390 ساعت 10:48

شروع توفانی و تجربه جدید کرکت بازان ملی

21 دلو، تیم ملی کرکت در مقابل تیم ملی پاکستان با سابقه 60 ساله در یکی از استدیوم های شارجه بازی را واگذار کرد.

در ابتدا قرعه به نام افغان ها افتاد که بازی را  آغاز کنند. تیم ملی کرکت افغانستان بازی را طوری توفانی آغاز کرد که بیننده های افغان را امیدوار بر غلبه بر تیم مقتدر کرکت پاکستان ساخت. هرچند در ادامه بازی و در آوورهای پایانی از درخشش بازیکنان تیم ملی کرکت کاسته شد ولی رویهم رفته نتیجه کار مایوس کننده نبود.

برگزاری چنین مسابقات در سطح جهانی و قرار گرفتن در مقابل تیم های مقتدر و با تجربه کرکت بدون شک تجربه با ارزشی در راستای آمادگی بازیکنان تیم ملی کرکت کشور خواهد بود.

به گفته خبرنگار سپورتی کلید فرید هادی، بازیکنان تیم ملی کرکت در بخش رنز سازی ضعف نشان دادند.  طوری عجله به خرج می دادند که گویی مسابقات 20 آووره است و آنها باید با قبول خطر هم که شده، از تمام توپ ها نهایت استفاده را ببرند که البته ثبوت روشن این مدعا خارج شدن محمد شهزاد و نوروز منگل از جریان مسابقه بود.

به باوری هادی، تیم ملی کرکت بازی را پرشور و شاداب آغاز کرد، در سه آوور چیزی کمتر از 20 رنز را نصیب خود ساختند. تشویق تماشاچیان و طرفداران آن قدر زیاد بود که آثار تعجب و نگرانی را در سیمای بازیکنان تیم حریف به وضوح نمایان ساخت. آنها با نزدیک شدن به یکدیگر و دادن ترتیبات جدید تصمیم گرفتند عرصه را به بیت مین های ما تنگ تر سازند.

شاهد افریدی بازیکن پاکستانی 5 بازیکن افغان را از میدان مسابقه خارج کرد که این رویداد ناگوار بدون شک هر تیم قوی را می تواند نسبت به نتیجه مسابقه نگران ساخته و سبب دست پاچگی بازیکنان آن گردد.

طبق اظهارات فرید هادی تیم کرکت افغانستان در آوور 48 با از دست دادن تمام بازیکناش توانست 195 رنز اخذ نماید.

به گفته وی با آن که حمید حسن چهره مطرح کرکت کشور در این مسابقه غایب بود نمی توان از موفقیت های چشمگیری که در این مدت کم نصیب کرکت کشور شده است، چشم پوشی نمود، وی می گوید: "ولی باید پذیرفت که هنوز هم کوشش های زیادی لازم است تا کرکت بازان کشور بتوانند در مسابقات 50 آووره بین المللی آن هم در مقابل تیم های درجه یک دنیا مانند پاکستان که در میان ناباوری تیم ملی کرکت انگلستان را شکست داده بود، خوب درخشیده و دست آورد ملموسی داشته باشد."

تیم ملی کرکت افغانستان در سال 2009 توانست امتیاز بازی در مسابقات 20 آووره بین المللی را از آن خود نماید و این اولین بازی اش در این سطح بود.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (4)

  • يكشنبه 05 قوس 1391 ساعت 08:43 | mansoor
    سلام ! تيم كركت افغانستان به مسبقات تست ميچ بسيار ضرورت دارند به خاطر كه كركت بازان افغانستان بيش از27 الي 30 آور نميتوانند بازي كنند بايد بسيار باحوصله شوند تا بتوانند وطن مارا به پيروزي برسانند وديگر درداخل ميدان به سرتيم ورزيده ضرورت دارند تابتوانند دروقت معين از همه بالران خود استفاده نمايد بخاطر كه درسال 2012 درمسابقات 20 آوره جهاني نتوانست كه هجرت الله را در بسته آور يك مشوره خوب بدهد تابتواند يك آور خوب داشته باشد ودرتمام مسابقه نوروز منگل به كلاي پيك خود ساعتري ميكرد به جاي مشوره دادن .
  • دوشنبه 03 ميزان 1391 ساعت 03:15 | آقا محمد "عزیز"
    سلام و احترامات خدمت مام ورزشکاران محبوب کشور افغانستان مصابقه که در هفته گذشته برگذار گردید بوقعت بازی خوب بود . اما به نظر شخصی بنده در ابتدا بازی خوب را اجرا نموده اما بعدآ در احساسات آمده بازی را در باخت برابرنمودند اما نباید چنین باشد . در اخر آرزومن یک اینئده درخشان برای تمام هم وطنان عزیز می خواهم وسلام با احترام افسر جوان افغانستان آقامحمد "عزیز"

نوشتن نظر