Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا آفتابی

19˚C
4˚C

قندهار فردا آفتابی

23˚C
7˚C

هرات فردا آفتابی

19˚C
3˚C

مزارشريف فردا آفتابی

-1˚C
-6˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
1˚C

جلال آباد فردا آفتابی

17˚C
7˚C

باميان فردا آفتابی

8˚C
-1˚C

زرنج فردا آفتابی

25˚C
9˚C

ميمنه فردا آفتابی

7˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

افتخارات طلایی تکواندوکاران در دیار غربت

تهيه شده توسط فرید هادی
سه شنبه 22 حمل 1391 ساعت 09:17

افتخارات طلایی تکواندوکاران در دیار غربت

مهاجران افغان در دیار غربت با راه اندازی برنامه‏های دقیق و منظم در اروپا، برای رشد استعدادهای جوان و چهره‏های ورزشی کشور، سخت کوشیده اند.

در چوکات همین برنامه‏های ارزشمند ورزشی، این دست اندرکاران ورزشی، امکانات تمرینات سیستماتیک انکشافی و مهارتی را در هنر رزمی "تکواندو" در سراسر قاره اروپا و بخصوص در کشور آلمان،  برای پسران و دختران افتخار آفرین افغان مهیا ساخته اند که البته هدف همه برگزار کنندگان و ورزشکاران؛ همانا  رشد استعدادهای ورزشی جوانان افغان است.

فدراسیون تکواندوی افغان‏های مقیم آلمان یکی از همین مراکز آموزش و پرورش رشد استعدادها است که علاوه بر فعالیت‏های ورزشی خود در آلمان در همکاری با ورزشکاران افغان مقیم  کشورهای همجوار از قبیل هالند، سویس، اتریش، بلژیک، فرانسه، دنمارك، سویدن، ناروی و لوکزامبورگ فعالیت‏های ورزشی خود را امتداد می بخشد.

گشایش نمایندگی فدراسیون "تكواندوی افغانستان در آلمان" روزنه امیدی برای افغان‏های مهاجریست که در عالم غربت تلاش می کنند تا با کسب موفقیت در میدان‏های بین المللی نام شان را با اسم زیبای افغانستان گره زده و عطش وطندوستی خود را به نحوی فرو نشانند.

شعار نمایندگی فدراسیون تکواندوی افغانستان در آلمان تمثیل وحدت ملی و یكپارچگی میان تمام ورزشكاران و ایجاد پل ارتباطی میان ورزشکاران افغان با ورزشکاران خارجی، بخصوص در ورزش تکواندو است که تقاضا دارند، در این  راستا كمک و همكاری همه ورزشكاران و ورزش دوستان را با خود داشته باشند.

هدف فدراسیون متذکره، همواره تقویت روحیه همبستگی به منظور ایجاد فضای سالم برای رشد ورزشی جوانان دور از وطن عنوان شده است، البته رشد سالم ورزشی مستلزم آن است كه هر نوع ناهمگونی ناشی از خواست‏های شخصی در محراق منافع ملی همگون ساخته شوند. آنها به ورزشکاران افغان همواره درس پرهیز از خودخواهی، غرور و حس برتری طلبی بر دیگران را داده، و ایشان را به تواضع و خدمت بی ریا به ورزش و ورزشکاران هموطن شان ترغیب می کنند.

چنانچه به سلسله همین افتخار آفرینی ها به تاز‏گی سه ورزشکاران جوان و مهاجر؛ ابراهیم "احمدزی" در وزن 80 کیلوگرام، رومان "زمر" در 67 کیلو گرام و اصیل "سهاک" در 63 کیلو گرام، سه مدال طلا را در مسابقات "ماستر کپ" بدست آوردند. به همین ترتیب در مسابقات بین المللی که تحت عنوان "پارک پوکال" در آلمان دایر گردیده بود درخشش ورزشکاران افغان یک بار دیگر در زبان همه تماشاچیان و جوامع ورزشی آلمان قرار گرفت و رومان "زمر" و اصیل "سهاک"؛ تکواندوکاران افغان توانستند دو مدال طلای دیگر را نیز اخذ و به افتخارات کشورشان بیافزایند.

اكنون كه ورزشكاران قهرمان ما مدال‏های افتخار را از قعر فقر و محرومیت به لوح افتخار در راه سربلندی وطن خویش مسجل کرده اند، بنیان گذاران این فدراسیون و سایر تشکلات ورزشی مقیم در خارج، مصمم اند بصورت خستگی ناپذیری در راه اعتلای سرزمین و خدمت گذاری بی مدعا به مردم خویش جد و جهد بی پایان داشته، دست وحدت و همكاری یكدیگر را برای رسیدن به این هدف والا می فشارند.

ورزشکاران مهاجر افغان در تمام رشته‏های ورزشی به شدت علاقمند تحکیم امنیت و تامین ثبات در کشور خود بسر می برند تا سفر پیروزمندانه آنها محدود به کلب‏های ورزشی در کشورهای خارج نبوده، بلکه در فضای کشور محبوب‏شان نیز در اهتزاز در آید.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (2)

نوشتن نظر