Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

قتل وحشیانه و مرموز

تهيه شده توسط تاج محمد سکندر
چهارشنبه 30 حمل 1391 ساعت 13:02

قتل وحشیانه و مرموز

تیزاب پاشی به صورت دو طفل به تاریخ 11حمل در منطقه نانی ولایت غزنی نشان داد که بعضی‏ها تا چه حد می‏توانند بی رحم و وحشی باشند.

اجساد این اطفال که یک دختر و پسر؛ به ترتیب هشت و یازده سال است درحالی از منطقه نانی ولسوالی اندر توسط نیروهای اردوی ملی پیدا و به شفاخانه ملکی غزنی انتقال گردید که صورت شان توسط تیزاب از بین رفته بود؛ به طوری‏که قابل شناسایی نبودند.

با آنکه همه منتظر بودند تا مسوولان امنیتی سر نخی از عاملان این قتل را پیدا کنند اما تحقیقات به طول انجامید و بلاخره بازهم سرنخی پیدا نشد.

با وجود این که این خبر از رسانه های محلی و ملی نیز به نشر رسید اما اقارب این اطفال پیدا نشدند و به گمانه زنی‏ها در این زمینه افزود.

به باور مسوولان ولایت غزنی، این قضیه وقتی روشن می شود که پولیس اقارب این دو کودک را بیابد.

اجساد این اطفال بعد از پیدا نشدن اقارب شان با حضور مقامات، عالمان دین و تعداد زیادی از شهروندان غزنی به تاریخ 13 حمل بطور امانت در این ولایت به خاک سپرده شدند.

زرور زاهد؛ قومندان امنیه ولایت غزنی که در مراسم خاک سپاری این اطفال اشتراک کرده بود، با تقبیح این عمل، آن را یک جنایت دانسته و می‏گوید: "با اینکه این خبر از طریق رسانه‏های محلی و ملی به نشر رسیده اما وارثان این اطفال پیدا نشده است."

زاهد می افزاید: " این دو کودک توسط نیروهای اردوی ملی به شفاخانه ولایتی غزنی انتقال گردید و یکی از این اطفال که پسر است در راه رسیدن به شفاخانه جان داد."

وی از تلاش‏های نیروهای کشفی جهت ردیابی عاملان این قتل خبر داده، می گوید، تا حال موفق به دریافت سرنخ جهت پیدا کردن عاملان این قتل نشده اند.

معلم عبدالرازق؛ یکی از بزرگان قومی، خواهان شناسایی عاملان این قتل شده و با اینکه احتمال دخالت دشمنی‏های قومی و فامیلی در این قضیه را رد نکرده، می گوید: " اگر این اطفال قربانی دشمنی و خشونت‏های فامیلی و قومی هم شده باشند؛ این یک جنایت است و نباید اطفال معصوم قربانی این خشونت‏ها شوند."

با آنکه این قتل از سوی مردم و مسوولان ادارات دولتی در غزنی محکوم گردید اما این محکومیت خواهد توانست جلو همچو جنایات را بگیرد؟

تعدادی از شهروندان غزنی در پاسخ به این سوال، تقریباً نظرات مشابهی داشته و می‏گویند: "کسانی‏که این قدر بی رحم شده اند که به اطفال معصوم دل نمی‏سوزانند و آنان را با پاشیدن تیزاب از بین می برند؛ وجدان ندارند و از درجه انسانیت هم خارج شده اند، پس تقبیح این عمل نمی‏تواند جلو این گونه جنایات را بگیرد."

تعدادی هم با انتقاد از دولت می‏گویند که اگر قانون بر همه تطبیق شود جلو اینگونه جرایم نابخشودنی گرفته می‏شود.

محمد شریف یکی از شهروندان غزنی می‏گوید: " اگر دولت به مجرمین قتل، اختطاف و تجاوز سزای اعدام را بدهد و این مجرمین را در محضر عام به دار بیاویزند، سطح جرایم پایین می آید."

در همین حال این گمانه زنی نیز وجود دارد که این قتل توسط اختطاف چیان صورت گرفته باشد. و این افراد از فامیل این اطفال پول خواسته و آنان این پول را نپرداخته اند که منجر به قتل فرزندان‏شان شده است. اما تعدادی هم می‏گویند که این قتل، کار اختطاف‏گران نبوده چرا که اگر آنان پول می‏خواستند و این پول را دریافت نکرده اند پس چرا بر این اطفال تیزاب پاشیده اند؛ آن هم بر چهره شان که حتا قابل شناسایی هم نیست؟

اجساد این اطفال در غزنی در حالی پیدا شد که چندی قبل یک جوان  22 ساله از شهر غزنی اختطاف گردید و با اینکه فامیل وی مبلغ 80هزار دالر به اختطاف‏گران داده بود اما با آن‏هم این جوان از سوی آنان به قتل رسیده و در مربوطات ولسوالی خواجه عمری ولایت غزنی، در چاه انداخته شده بود.

مردم در ولایت غزنی از افزایش قضایای اختطاف و سرقت نگران بوده و معتقدند که اگر قانون بر این مجرمین تطبیق نشود، ممکن است این قضایا بیشتر گردد و سرمایه‏داران و تاجران در این ولایت به ولایات و جاهای امن کوچ کنند.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر