Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا آفتابی

21˚C
6˚C

قندهار فردا آفتابی

25˚C
7˚C

هرات فردا آفتابی

19˚C
3˚C

مزارشريف فردا آفتابی

1˚C
-5˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
2˚C

جلال آباد فردا آفتابی

18˚C
8˚C

باميان فردا آفتابی

9˚C
0˚C

زرنج فردا آفتابی

26˚C
11˚C

ميمنه فردا آفتابی

8˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

استقبال از همکاری در مبارزه با مواد مخدر

تهيه شده توسط ابراهیم مهدوی
چهارشنبه 17 حوت 1390 ساعت 10:39

استقبال از همکاری در مبارزه با مواد مخدر

 

مقامات وزارت داخله از کشورهایی که افغانستان را در راستای مبارزه با   مواد مخدرهمکاری کند ازآن استقبال می نماید.

بازمحمد احمدی معین مبارزه باموادمخدر وزارت داخله روزسه شنبه دریک کنفرانس خبری  این گفته ها را در پی سخنان مقامات روسیه که گویا بخاطر از بین بردن مراکز تولید هرویین در افغانستان حملهء را انجام می دهد ابراز داشت.

احمدی افزود، دولت افغانستان در صورتی همکاری کشورها را می پذیرد که در آن کدام مسایل سیاسی دیگر نهفته نباشد.

این درحالیست که رییس اداره کنترول مواد مخدر روسیه روز دوشنبه به خبرنگاران گفته است که روسیه و پاکستان برای یک حملهء مشترک بر مراکز تولید هیروهین در افغانستان، آماده گی می گیرند.

ویکتور ایوانوف گفته است، روسیه و پاکستان در حال حاضر یک گروه کاری را در این زمینه تنظیم کرده و این کشور نماینده اش را به اسلام آباد فرستاده است.

اما مسئولان وزارت مبارزه با مواد مخدر می گویند که براساس قانون، هیج کشور نمی تواند درمسایل داخلی افغانستان دخالت نماید زیرا افغانستان یک دولت مستقل و دارای قوانین، مخصوصا در راستای مبارزه با مواد مخدر می باشد.

عبدالقیوم ثامر سخنگوی وزارت مبارزه بامواد مخدر در مصاحبه با کلید گفت، اگر روسیه وپاکستان می خواهند تولید مواد مخدر را ازبین ببرد، در دستگیری قاچاقبران و دیگرعوامل که سبب تولید بیشتر این مواد می گردد اقدام کنند.

به گفته ی وی، روسیه سالانه بیش از 70 تن موادمخدر مصرف و بیش از 95 تن دیگر از طریق روسیه به دیگر کشورها قاچاق می گردد.

این درحالیست که نمایندگان مردم درولسی جرگه فعالیت حکومت افغانستان و نیروهای بین المللی که دلیل حضورش را مبارزه با تروریزیم و مواد مخدردرافغانستان بیان می کند را در راستای مبارزه با مواد مخدر ناکام میدانند.

محمد عبده نماینده مردم درولسی جرگه هرچند تصمیم روسیه و پاکستان را نقض حاکمیت ملی و تمامیت ارضی افغانستان میداند اما ناتوانی حکومت و نیروهای آیساف را در امر از بین بردن کشت و تولید مواد مخدر دلیل چنین کاری بیان می کند.

از سوی دیگر خداداد عرفانی عضو دیگر ولسی جرگه می گوید، نیروهای خارجی حکومت افغانستان مبارزه وقعی برای از بین بردن مواد مخدر انجام نداده است.

عرفانی می گوید، مانند دیگر کشور های جهان که به بهانه های مختلف درافغانستان حضور یافتند روسیه نیز درپی چنین کاری خواهد بود.

این درحالیست که روسیه چندی قبل نیز به منظور ازبین بردن مراکز تولید هیروین و انواع دیگر مواد مخدر در ولایت ننگرهار عملیاتی را انجام داد که به واکنش تند حکومت افغانستان مواجه شد.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر