Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا آفتابی

19˚C
4˚C

قندهار فردا آفتابی

23˚C
7˚C

هرات فردا آفتابی

19˚C
3˚C

مزارشريف فردا آفتابی

-1˚C
-6˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
1˚C

جلال آباد فردا آفتابی

17˚C
7˚C

باميان فردا آفتابی

8˚C
-1˚C

زرنج فردا آفتابی

25˚C
9˚C

ميمنه فردا آفتابی

7˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

کوچک‌ترین هنرپیشهٔ سینمای افغانستان

تهيه شده توسط اورنگ مختار
يكشنبه 16 عقرب 1389 ساعت 11:19

کوچک‌ترین هنرپیشهٔ سینمای افغانستان

فروزان، هنرپیشهٔ خوردسال سینمای افغانستان كه به تازگی به هنر سینما، رو آورده است. وی پنج سال قبل در حصه دوم خیرخانه کابل، دیده به جهان گشود.

فروزان قبل از سن رفتن به مكتب ـ‌یعنی زیر سن هفت سال‌ـ به هنر سینما رو آورده و مصروف فعالیت‌های هنری می‌باشد.

وی می‌گوید: علاوه بر این كه هنر سینما را بسیار دوست دارد، علاقمند است تا در آینده، داكتری موفق باشد و برای مردم، به خصوص زنان رنج دیدهٔ کشور، مصدر خدمت شود.

فروزان در مورد سریال "سپر" که نقش دختر خورد سالی را به نام "نرگس" بازی می‌كند و یك نقش تراژیدی است، می‌گوید: "بسیار خوشحالم كه توانستم در سن بسیار كم یعنی پنج سالگی در سریال "سپر" نقش داشته باشم."

وی همچنان اضافه می‌کند که در این سریال به صفت دختر همایون ــ‌که نقش مرکزی این سریال را به عهده دارد و یک افسر پولیس می‌باشدــ هنر نمایی می‌کند.

داستان تراژیدی "نرگس" قسمی شروع می‌شود كه برادرش "یما" از سوی اختطاف گران، ربوده می‌شود و نرگس  از اختطاف برادرش خیلی رنج می‌برد. پدر نرگس (همایون) افسر پولیس است و در جریان وظیفه، یک شب موتری را توقف می‌دهد كه مملو از آثار تاریخی بوده و این موتر مربوط  باندی است كه آثار تاریخی افغانستان را به بیرون از كشور تحت نام نمایشگاه، قاچاق می‌كنند و حاملان آثار تاریخی نه تنها مربوط یك باند مافیایی بوده، بلكه در حکومت نیز موقف بزرگ دارند.

همایون بعد از این حادثه از وظیفه سبکدوش و به یکی از مناطق دور دست سرحدی تبدیل می‌شود و در آن جا تحت فرمان قوماندان حیات الله وظیفه را به پیش می‌برد، حیات الله در ظاهر، شخص خوب جلوه می‌کند؛ اما در باطن عضو یکی از باندهای مافیایی می‌باشد و بعد توسط همایون افشا شده و خودش به صفت قوماندان منطقه، مقرر می‌شود.

وی تلاش می‌کند تا در منطقه امنیت را تأمین کند؛ ولی با مخالفت‌ها و تنش‌هایی مواجه می‌شود که این امر سبب می‌شود تا همایون مدت زیادی به خانه رفته نتواند، نرگس در جدایی از برادرش هر لحظه پدرش را یاد می‌كند. خواب از چشمانش فرار کرده و شبی در حالت تب به مادرش (شكیبا) می‌گوید: مادر! مادر! چرا پدرم خانه نمی آید؟ چرا پدرم ما را تنها گذاشته؟ چرا...

شكیبا بدون هیچ نوع جواب، صبح  به مادرهمایون از مریضی نرگس قصه می‌كند.

مادر همایون كه برای علاج نرگس پیسه ندارد با اعتراض از عروسش می‌پرسد که چرا شب مرا خبر نكردی؟ چرا...  مادر نرگس با گذاشتن یک تکهٔ تر بر روی پیشانی نرگس اکتفا می‌کند و وقتی كه نرگس از خواب بیدار می‌شود به مادر و مادر كلانش می‌گوید: "پدرم تا هنوز به خانه نامده؟ چرا پدرم به خانه نمی آید؟ پدرم هیچ مرا دوست ندارد.... مادرش فقط به حرف‌های نرگس گوش می‌دهد و جز تحمل غم چارهٔ دیگری ندارد..

فروزان در گفتگوی خصوصی با هفته نامهٔ مرسل گفت: "همه نقش‌ها را دوست دارم؛ ولی در نقش‌های تراژیدی احساس آرامش می‌كنم؛ می‌خواهم تا درد و رنج هموطنانم را ازطریق سینما به تصویر بکشم."

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر