Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

قندهار فردا آفتابی

25˚C
7˚C

هرات فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

مزارشريف فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
2˚C

جلال آباد فردا آفتابی

17˚C
8˚C

باميان فردا آفتابی

9˚C
0˚C

زرنج فردا آفتابی

26˚C
10˚C

ميمنه فردا آفتابی

8˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

عرضه مواد غذایی غیر صحی در کشور

تهيه شده توسط قربان علی نظری
چهارشنبه 23 جدي 1388 ساعت 13:18

واردات و فروش مواد غذایی بی کیفیت و غیر صحی در کشور همواره از مواردی بوده که بارها مورد انتقاد استفاده کننده گان و کارشناسان مسایل صحی قرار گرفته است.

جدا از مسئله تاریخ مصرف مواد غذایی وارد شده به کشور، مسئله فروش و در بسیاری موارد پخت آنان که در مکان های غیر صحی به ویژه در کنار سرک ها و کوچه پس کوچه ها تهیه و به مردم فروخته می شود از مواردی بوده که همواره استفاده از این نوع غذاهای آماده شده منجر به بیماری های متعدد در میان مردم شده است.

با این حال ارگان هاي مسوول چون اداره ملي حفاظت محيط زيست، شاروالي كابل و وزارت صحت در مورد طرح يك پلان و طرز العمل كه اين فروشنده ها مطابق آن فعاليت شان را انجام دهند ایجاد نکرده اند و فروشنده هاي مواد غذایی غیر صحی همچنان بصورت آزاد به كار روزمره شان ادامه می دهند.

کارشناسان محيط زيست ضمن ابراز  نگرانی در این مورد تاکید دارند، ادامه  مصرف مواد غذايي بی کیفیت و غیر صحی می تواند به موارد مبتلا شدن افراد به امراض مختلف را افزایش دهد و منجر به شيوع انواع مريضي ها خطرناک شود.

به عقیده بسیاری دولت زماني می تواند به اين مشكل رسيده گي کند كه برای تمام فروشنده گان مواد غذايي بخصوص كسانيكه به شكل پخته اين مواد را عرضه ميدارند يك برنامه جامع طرح و آنرا به اجرا بگذارد.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر