Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

قندهار فردا آفتابی

27˚C
9˚C

هرات فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

مزارشريف فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
3˚C

جلال آباد فردا آفتابی

18˚C
8˚C

باميان فردا آفتابی

12˚C
1˚C

زرنج فردا آفتابی

27˚C
11˚C

ميمنه فردا نسبتا ابری

9˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

بند سلما تا يک ونيم سال ديگر به بهره برداری می رسد

تهيه شده توسط
پنجشنبه 27 جوزا 1389 ساعت 10:19

بند سلما تا يک ونيم سال ديگر به بهره برداری می رسد

بندسلما تا يک و نيم سال آينده، درحالى به بهره برداى سپرده ميشود که هزینۀ ساخت اين پروژۀ زیربنایی به دلایل مختلف، بيش از دو برابر افزایش یافته است.

تارا چند Tara Chand سرقنسول هندوستان در هرات که کشورش مسوولیت این پروژه را برعهده گرفته، شماری عوامل داخلی را از دلايل اصلی تاخیر در اجرای پروژه و افزایش هزینه های اجرایی آن بر شمرد.

وی از شرایط بد اقلیمی، مشکلات انتقالاتی، امنیتی و افزایش هزینه های شرکت های قراردادی، به عنوان عوامل این وقفه و کُندی روند اجراآت و افزایش هزینه ها نام برد.

سرقنسول هند خاطر نشان کرد، بعضی اوقات، تهدیدهای امنیتی از جمله تهدید به آدم ربایی وجود داشته، که سبب باعث کندی روند کاراين پروژه شده؛ ولی در مجموع فعلاً وضعیت امنیتی رضایتبخش است.

وی افزود با وجوديکه این پروژه در زمان معین به اتمام نرسید، تاکنون ٥٠ درصد کار انجام شده و دولت هندوستان، به تعهد خود پابند است و ميکوشد ساخت بند سلما را تا اواخر سال ١٣٩٠ خورشیدی به پایان برساند.

در حال حاضر ٢٥٠ انجنير و کارگر تخنیکی هندی و حدود ٥٠٠ افغان، دراین پروژه مشغول به کار هستند و دولت هندوستان، تصمیم دارد، روند اجرای کار را با سرعت بیشتری به پیش ببرد.

بند سلما، در ١٦٢ کیلومتری شرق شهرهرات و در ولسوالی چشت شریف موقعیت دارد، که بر روی دریای هریرود ساخته می شود.

بر پایۀ معلومات مسوولین ریاست تنظیم آب هرات، بند دو منظورۀ آبی- برقی سلما، به طول ٥٥٠ متر و ارتفاع ١٠٧ متر ساخته می شود، که قدرت ذخیرۀ اضافه از ٥١٤ میلیون متر مکعب آب را دارد.

با بهره برداری ازاین بند، زمینه برای آبیاری ٤٠ هزار هکتار زمین جدید زراعتی  فراهم شده و برعلاوه، ٤٢ ميگاوات برق نیز تولید خواهد کرد.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (1)

  • يكشنبه 19 قوس 1391 ساعت 02:02 | روح الله
    با سلام و احترام اینجانب درخواست همکاری با آن سازمان مروبطه داشته / من شرکتی خصوصی در ایران دارم که کلیه کارهای برق رسانی و توزیع برق را انجام میدهم. در حال حاضر در شرکت EMJV فعالیت دارم/ در آخر خواستار خدمت به وطن خود هستم لطفا mail بگزارید با تشکر Eng Vahdat

نوشتن نظر