Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

قندهار فردا آفتابی

27˚C
9˚C

هرات فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

مزارشريف فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
3˚C

جلال آباد فردا آفتابی

18˚C
8˚C

باميان فردا آفتابی

12˚C
1˚C

زرنج فردا آفتابی

27˚C
11˚C

ميمنه فردا نسبتا ابری

9˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

"کرنیل امام" در دام دست پروردگان

تهيه شده توسط کلید
شنبه 09 اسد 1389 ساعت 11:23

"کرنیل امام" در دام دست پروردگان

 

سلطان امیر تارر که به کرنیل امام مشهور است، چندی قبل با همکار دیگرش به نام خالد خواجه که هردو از افراد مهم و متقاعد آی ای آی، شبکۀ استخباراتی اردوی پاکستان اند و اکنون هم برای این شبکه کار کرده و چون پلی میان دولت پاکستان و طالبان مصروف فعالیت می باشند، اخیراً به وسیلۀ جنگجویان لشکر جگنوی به رهبری ملا منصور در مناطق قبایلی پاکستان دستگیر و اسیر شدند.

بعد از دستگیری، خالد حواجه به وسیلۀ این گروه در برابر چشمان کرنیل امام تیر باران شد و اما خود امام تا حال در اسارت به سر می برد. وی به تاریخ 26 جولای در یک صحبت ویدیویی در حالیکه دو فرد مسلح نقاب پوش، تفنگ های شان را بر فرق او نشانه رفته بودند، از دولت پاکستان مخصوصاً زرداری، گیلانی و کیانی خواست تا برای رهایی او خواست های این گروه را بپذیرند.

در ضمن او اخطار کرد که اگر مقامات ارشد دولت پاکستان  برای رهایی او تلاش نکنند، او به افشای بازی های پشت پردۀ پاکستان، مخصوصاً ای اس آی را در مورد افغانستان، هند، روسیه و امریکا دست خواهد زد که مقامات پاکستانی درین مورد زیان های کلانی خواهند دید.

کرنیل امام در زمان مبارزۀ افغانها بر ضد نیروهای شوروی در افغانستان، از افراد مهم و تصمیم گیرندۀ آی اس آی بود. در جنگ جلال آباد به صورت مستقیم رهبری جنگ را به عهده داشت و در احیای طالبان در کنار نصیرالله بابر یکی از فکتور های بسیار مهم  دولت پاکستان به حساب می آمد.

وی در زمان طالبان کونسل افغانستان در سفارت پاکستان بود و بعد کونسل هرات شد و در کشف حرکتی از یک تشکیلات هزاره بر ضد طالبان دران ولایت پرده بر داشت و هدایات او در سرکوب این گروه جوی خونی در شهر هرات جاری ساخت.

او یکی از رادیکال ترین افراد برای منافع پاکستان در افغانستان و از دشمنان خونین و قسم خوردۀ مردم افغانستان بود.کرنیل امام با ریش بلند، واسکت جهادی، پکول و مقداری پشتوی شکسته بر تنظیم های جهادی نفوذ قابل توجهی داشت.

وی گفته است که بعد از سقوط امارت طالبان با ملا عمر دیدار داشته و او را به راه اندازی جنگ گوریلایی بر ضد نیرو های خارجی در افغانستان تشویق کرده است و حال اگر به وسیلۀ دست پرودگان خود تیر باران شود، درد آن برایش بیشتر خواهد بود و کفاره گناهانی را خواهد پرداخت که در برابر ملت ما مرتکب شده است.

اینکه گروه جنگوی چرا به این زدوی خالد خواجه را به قتل رسانده، اما کرنیل امام را زنده نگهداشته و اینکه گروه جنگوی برای رهایی این کرنیل از دولت پاکستان چه میخواهد تا حال چیزی گفته نشده است.

اما با توجه به سیاست های شیطانی که آی اس آی و مخصوصا این کرنیل شیاد دارد، احتمال ساختگی بودن این اسارت نیز ناممکن نیست و برای اینکه این اسارت جدی نشان داده شود شاید خالد خواجه به قتل رسیده باشد.

زیرا کرنیل امام مشهور ترین فرد در میان طالبان و گروه های دیگر بنیاد گرای پاکستانی است و او در صورتیکه زبان بکشاید هزاران ناگفته و نا شنیده را افشا کرده می تواند.

چیز هایی که میتوانند حتی به ضرر خود این گروه هم باشند و با تمام کنترولی که بر اسیر خود دارند، بازهم هر کلمۀ امام مسایل مهمی در خود خواهد داشت.

دستگیری و اسارت کرنیل امام مصادف به افشای اسناد محرم وزارت دفاع امریکاست که دران بیش از نود هزار سند روی بازار شد و نشان داد که ایالات متحده از روابط میان آس اس آی و مخالفان دولت افغانستان کاملاً آگاه بوده است.

اگر این بار زمینۀ برای دهان باز کردن این کرنیل کار کشته و آگاه بر اکثر روابط استخباراتی پاکستان مساعد شود مطمئناً که  چیز های مهمتر ازین 90 هزار سند را به جهانیان بازگو خواهد کرد.

اینکه لشکر جگنوی برای بحران آفرینی میان دولت پاکستان با دولت های هند، افغانستان، روسیه و امریکا دست به چنین کاری خواهد زد، مربوط به مقدار نفوذ ای اس آی درین سازمان و صلاحیت جلوگیری ازان است، در غیر آن باید گوش به آواز این کرنیل ماند که چه وقت بانگش بالا می شود.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر