Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا آفتابی

19˚C
6˚C

قندهار فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

هرات فردا آفتابی

21˚C
5˚C

مزارشريف فردا نسبتا ابری

1˚C
-4˚C

غزنی فردا آفتابی

15˚C
4˚C

جلال آباد فردا آفتابی

14˚C
4˚C

باميان فردا نسبتا ابری

10˚C
1˚C

زرنج فردا آفتابی

28˚C
11˚C

ميمنه فردا آفتابی

8˚C
1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

سفر یک هئیت سیاسی اقتصادی از هرات به ترکمنستان

تهيه شده توسط شعیب تنها شکران
پنجشنبه 13 دلو 1390 ساعت 08:20

سفر یک هئیت سیاسی اقتصادی از هرات به ترکمنستان

مقامات در هرات می گویند، بزودی پایپ لاین گاز از ترکمنستان به هرات کشیده میشود.

به گزارش رادیو کلید هرات، هیئت مشترکی از مقامات محلی و مسولان اتاقهای تجارت هرات روز چهارشنبه  جهت صحبت روی انتقال پایپ لاین گاز و رفع مشکلات برق به کشور ترکمنستان سفر کرد.

مقامات میگویند، این هیئت متشکل از والی و دوازده تن از روسای ادارات مختلف هرات می باشد که ساعت  5صبج چهارشنه شنبه عازم کشور ترکمنستان شدند.

محی الدین نوری، سخنگوی والی هرات گفت، هدف از سفر این هیات، گفتگو با مقامات ترکمنستانی پیرامون موضوعات اقتصادی از قبیل انتقال پایپ لاین ویژه گاز از کشور ترکمنستان به شهر هرات، حل مشکلات برق و نیز صادرات سنگ مرمر به کشور ترکمنستان می باشد.

به گفته ویف یکی از اساسی ترین موضوعات مورد بحث در این سفر، تسریع واردات گاز به ولایت هرات است  تا اینکه سهولت های زیادتری برای وارد کنندگان گاز و تاجران افغان فراهم گردد.

گفته می شود، در جریان این مذاکرات قرار است تفاهم نامه هایی با اتاق های تجارت و تاجران ترکمنستانی به منظور  ایجاد سهولت کاری برای تاجران ترکمنستان و افغانستان به امضا برسد.

گفته می شود که پیش از این در رابطه با انتقال پایپ لاین گاز با سرکنسولگری کشور ترکمنستان مقیم هرات صحبت های مقدماتی صورت گرفته و سرکنسولگری این کشور ابراز موافقت نموده است.

مقامات محلی در هرات می گویند، در حال حاضر آمادگی کامل از نظر امنیتی در مسیر انتقال پایپ لاین تا شهر هرات وجود داشته و نیز تاجران هرات نیز برای سرمایه گذاری روی این پروژه ابراز آمادگی نموده اند.

این مساله در حالی مطرح می شود که انرژی وارداتی برق از کشورهای ایران و ترکمنستان نمی تواند تکافوی انرژی صنعتی شهر هرات را نماید و به باور آگاهان انرژی گاز می تواند جایگزین خوبی برای انرژی برق در رشد اقتصاد هرات باشد.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر