Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا آفتابی

19˚C
6˚C

قندهار فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

هرات فردا آفتابی

21˚C
5˚C

مزارشريف فردا نسبتا ابری

1˚C
-4˚C

غزنی فردا آفتابی

15˚C
4˚C

جلال آباد فردا آفتابی

14˚C
4˚C

باميان فردا نسبتا ابری

10˚C
1˚C

زرنج فردا آفتابی

28˚C
11˚C

ميمنه فردا آفتابی

8˚C
1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

رد خبر کشته شدن نیروهای خارجی در فراه

تهيه شده توسط شعیب تنها شکران
پنجشنبه 08 جدي 1390 ساعت 10:40

رد خبر کشته شدن نیروهای خارجی در فراه

مقامات محلی در ولایت فراه می گویند در حادثه ای که چند روز قبل در ولسوالی پشت رود آن ولایت به وقوع پیوست به سربازان امریکایی آسیبی نرسیده بلکه یکتن از مخالفین دولت که لباس اردوملی به تن داشت از سوی نیروهای امنیتی به قتل رسیده است.

به گزارش رادیو کلید هرات، چند روز قبل ملا غوث الدین ولسوال پشت رود فراه در صحبت با رسانه ها تایید کرده بود که بر اثر درگیری میان سربازان اردوی ملی و سربازان امریکایی در آن ولسوالی سه سرباز امریکایی و یک سرباز اردوی ملی کشته شده اند.

همچنان سید محمد روشندل قوماندان امنیه و محمد غوث ملیار آمر امنیت ولایت فراه نیز کشته شدن دو سرباز امریکایی را در این حادثه تاید کرده بودند.

اما محمد یونس رسولی معاون والی فراه ضمن رد این موضوع گفته است که در این رویداد به نیروهای خارجی آسیبی نرسیده و فقط یکتن از مخالفین دولت که لباس اردوی ملی به تن داشت و قصد حمله بالای نیروهای خارجی را داشت از سوی نیروهای امنیتی افغان کشته شده است.

وی گفته است که در ابتدا این شایعه که گویا سه سرباز امریکایی در این حادثه به قتل رسیدند به مقامات امنیتی فراه گزارش شد و این موضوع از طریق رسانه های نیز انعکاس نمود، اما بعد از بررسی این موضوع مشخص شد که در این رویداد به نیروهای بین المللی هیچ آسیبی نرسیده است.

قاری یوسف احمدی سخنگوی گروه طالبان ادعا کرده است که دراین حادثه افراد آنها که با لباس اردوی ملی وارد صحنه شده بودند شماری از سربازان امریکایی را به قتل رسانده است.

اما نیروهای ایساف کشته شدن سربازانش را دراین حادثه تایید نکرده و گفته است که این موضوع یک شایعه است .

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر