Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

قندهار فردا آفتابی

23˚C
7˚C

هرات فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

مزارشريف فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
1˚C

جلال آباد فردا آفتابی

17˚C
7˚C

باميان فردا آفتابی

8˚C
0˚C

زرنج فردا آفتابی

25˚C
9˚C

ميمنه فردا آفتابی

7˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

ختم اعتصاب کاری دریوران موترهای ترانزیت در هرات

تهيه شده توسط کلید
شنبه 30 ميزان 1390 ساعت 15:46

ختم اعتصاب کاری دریوران موترهای ترانزیت در هرات

دریوران موترهای باربری درگمرک اسلام قلعه هرات درمرز با کشور ایران بعداز گذشت یک هفته اعتصاب  کاری خود را شکستاندند.

به گزارش رادیو کلید هرات، اعتصاب کننده گان که تعدادشان حدودا به یکهزار تن می رسید ازروزشنبه هفته گذشته دراعتراض به آنچه اخذ غیرقانونی وغیرعادلانه بودن خاک پولی ازسوی گمرک افغانستان خوانده شده است دست به اعتصاب کاری زدند.

مسئولان دراتاق تجارت وصنایع ولایت هرات می گویند: درنشست شام روزگذشته  با مسئولان گمرک و اتحادیه صنفی موترداران بخش ترانزیت به این توافق رسیدند که این اعتصاب کاری پایان داده شود و موترهای متوقف شده به جانب ایران حرکت نمایند.

حاجی سعد خطیبی رئیس اتاق های تجارت وصنایع هرات می گوید: قرارشد مبلغی  را که قبلا صاحبان موترهای باربری به عنوان  خاک پولی به گمرک هرات می پرداختند، موقتا برای یک ماه تاجران ملی پرداخت نمایند تا موترداران متضرر نگردند.

درهمین حال شماری ازموترداران اعتصاب کننده ازاین تصمیم مشترک ریاست اتاق های تجارت وتجارملی هرات استقبال نموده خواهان تداوم کمک های اتاق تجارت وصنایع هرات و تاجران ملی با سکتورموترداران ترانزیت شدند.

بااین حال مسئولان گمرک هرات می گویند: مبلغی را که گمرک این ولایت ازموترداران به عنوان خاک پولی اخذ می نماید غیرقانون نه بلکه طبق قانون گمرکات وتجارت افغانستان است که مصوبه آن قبلا پاس گردیده است.

تمیم کاکر معاون گمرک هرات می گوید، درتلاش اند تا درتماس رسمی با مقامات مرکزی این مقرره را ازقانون گمرکات ومالیه کشور حذف نمایید.

درحالی اعتصاب کاری حدود یک هزارموترباربری درمرز مشترک افغانستان وایران خاتمه میابد که گفته می شود در جریان یک هفته گذشته میلیون ها افغانی ضرر برای  آنها وارد گردیده است.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر