Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

قندهار فردا آفتابی

23˚C
7˚C

هرات فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

مزارشريف فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
1˚C

جلال آباد فردا آفتابی

17˚C
7˚C

باميان فردا آفتابی

8˚C
0˚C

زرنج فردا آفتابی

25˚C
9˚C

ميمنه فردا آفتابی

7˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

مقامات محلی غور از روند کاری برنامه «دایاک» انتقاد می‌کنند

تهيه شده توسط کلید
دوشنبه 17 عقرب 1389 ساعت 14:39

مقامات محلی غور از روند کاری برنامه «دایاک» انتقاد می‌کنند

مقامات محلی در ولایت غور از روند کاری کمیسیون جمع‌آوری سلاح (دایاک) در غرب کشور شاکی بوده و می‌گویند: موجودیت سلاح در نزد افراد غیر مسئول  در آن ولایت به یک چالش بزرگ امنیتی مبدل شده است.

عبدالحی خطیبی، سخنگوی والی غور، می‌گوید: با و جود این که اخیراً دو ولسوالی از سوی مسئولان برنامه دایاک در آن ولایت ،ساحه صلح اعلان شده است اما در حال حاضر این ولسوالی‌ها از جمله مناطق ناامن محسوب می‌شوند.

وی افزود: اگر روند کاری برنامه دایاک به همین طریق ادامه یابد، موجودیت سلاح در نزد افراد غیر مسئول، وضعیت امنیتی را از این هم بدتر خواهد کرد.

آقای خطیبی می‌گوید: قتل، سرقت‌های مسلحانه، آدم‌ربایی و جنگ‌های گروهی در ولایت غور، ناشی از موجودیت سلاح در نزد افراد غیر مسئول است.

در همین حال شماری از باشندگان شهر چغچران (مرکز ولایت غور) می‌گویند: تا کنون سلاح‌هاي تسليم شده به برنامه داياك، کاربرد نداشته و يا هم به كلي از كار افتاده اند.

به باور آن‌ها تا کنون به برنامه داياك، سلاح‌هایی تسليم شده اند، كه قابل استفاده نیستند.

این در حالیست که مسئولان برنامه دایاک در غرب کشور می‌گویند: از آغاز فعالیت این پروسه تا کنون چندین گروه مسلح غیر مسئول در ولایت غور منحل شدند و صدها میل سلاح نیز از نزد شان جمع‌آوری شده است.

به گفته آنها تا کنون دو ولسوالی (دولینه و لعل و سرجنگل) در ولایت غور ساحه صلح اعلان شده و کار روی چند ولسوالی دیگر در آن ولایت ادامه دارد.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر