Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا آفتابی

20˚C
6˚C

قندهار فردا آفتابی

24˚C
7˚C

هرات فردا آفتابی

22˚C
6˚C

مزارشريف فردا آفتابی

2˚C
-1˚C

غزنی فردا آفتابی

15˚C
3˚C

جلال آباد فردا آفتابی

17˚C
8˚C

باميان فردا آفتابی

10˚C
2˚C

زرنج فردا آفتابی

24˚C
11˚C

ميمنه فردا آفتابی

11˚C
3˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

نشرات تلویزیون خصوصی ساقي در هرات متوقف شد

تهيه شده توسط کلید
جمعه 26 سنبله 1389 ساعت 15:57

نشرات تلویزیون خصوصی ساقي در هرات متوقف شد

در پی درخواست کمیسیون بررسی تخطی های رسانه ای از لوي سارنوالي كشور مبنی بر مسدود شدن یک تلویزیون محلی در هرات، نشرات این تلویزیون شب گذشته رسما متوقف شد.

شام روز گذشته هیاتی متشکل از لوي سارنوالي، امنیت ملی و شورای ولایتی، پس از ابلاغ حکم تعطیلی تلویزیون "ساقی"، فرستنده آن را خاموش کرده و دروازه تلویزیون را مهر و لاك کرده است.

تلویزیون ساقی متهم به پخش برنامه ای است که کمیسیون بررسی تخطی های رسانه ای، آن را "مغشوش کننده اذهان عامه" و "برهم زدن امنیت شهر هرات" می خواند.

تلویزیون ساقی در برنامه ای که شامگاه 21 سنبله پخش شد، از مردم خواسته شده بود در اعتراض به برنامه سوزاندن قرآن در امريكا - که قبل از اجرا متوقف شد - شبانه به پشت بام ها رفته و فریاد "الله اکبر" سر دهند.

پس از این فراخوانی، شماری مردم هرات بر پشت بام ها رفته و شعارهای الله اکبر سر دادند، ولی عده ای با استفاده از این وضعیت؛ شبانه به سرك ها ریختند.

پولیس برای متفرق کردن تظاهرکنندگان، اقدام به تیراندازی هوایی کرد و آنان را متفرق ساخت.

مسئولان تلویزیون ساقی گفته اند، آنان از مردم نخواسته بودند که به سرك ها بروند بلکه به طور مکرر از آنها خواستند تا به تظاهرات شبانه ي خود پایان دهند.

طارق نبی، مدیر مسئول تلویزیون ساقی به این تصمیم کمیسیون بررسی تخطی های رسانه ای اعتراض کرد و آن را اقدامی براساس "ادعاهای مغرضانه" و "بی اساس" توصیف کرد.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر