Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا آفتابی

21˚C
6˚C

قندهار فردا آفتابی

27˚C
9˚C

هرات فردا آفتابی

21˚C
5˚C

مزارشريف فردا آفتابی

1˚C
-4˚C

غزنی فردا نسبتا ابری

14˚C
3˚C

جلال آباد فردا آفتابی

18˚C
8˚C

باميان فردا آفتابی

12˚C
1˚C

زرنج فردا آفتابی

27˚C
11˚C

ميمنه فردا نسبتا ابری

9˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

آغاز پروسه نهال شانی در غزنی

تهيه شده توسط محمد نسیم اکبری
چهارشنبه 09 حمل 1391 ساعت 13:31

آغاز پروسه نهال شانی در غزنی

مسولان ریاست زراعت غزنی می گویند، برای نگهداری و سر سبزشدن شهرغزنی  یک لک و پنجاه هزار نهال غرس می شود.

به گزارش رادیو کلید غزنی، پروسه نهال شانی در غزنی امروز آغاز شد.

مسئولان زراعت غزنی می گویند، اکثر نهال هایی که سال گذشته در پارکها و اطراف سرکها ی مرکز غزنی غرس گردیده بود، بدلیل نرسیدن آب و بی توجهی کارمندان شاروالی دوباره خشک شده است.

سلطان حسین عباسیار رئیس زراعت و مالداری ولایت غزنی می گوید، غرس نهال در مرکز غزنی نه تنها جهت سرسبز شدن و کاهش آلوده گی هوای این شهر صورت می گیرد، بلکه به استقبال شایسته از سال 2013 میلادی که غزنی منحیث پایتخت تمدن کشورهای اسلامی معرفی گردیده نیز صورت می گیرد.

عباسیار همچنین گفت، ریاست زراعت و مالداری غزنی برای یک لک و پنجاه هزار نهال که امسال غرس می شود، امکانات و بودجه کافی را در اختیار دارد.

در عین حال سید عبدالبصیر نوری شاروال غزنی ضایعات نهال هایی را که سال قبل غرس گردیده بود تایید نموده گفت، شاروالی غزنی چندین بار به حفر چاه عمیق اقدام نمود ولی هربار نتیجه مثبت در قبال نداشت .

شاروال غزنی همچنین گفت، آنان تلاش دارند مشکل نبود آب را جهت آبیاری پارک ها و نهال ها با بیشتر نمودن تانکر های آب حل نمایند.

یک تن از باشنده گان غزنی ضمن استقبال از غرس نهال از سوی ریاست زراعت و تاثیر آن بر کاهش آلوده گی هوا و زیبایی شهر، از بی توجهی مسولین دولتی و مردم به نگهداری نهال ها شکایت دارد.

گفتنی است ریاست زراعت و شاروالی غزنی همه ساله در آغاز فصل بهار هزاران اصله نهال را در پارکها ، باغ ها، کوچه و پس کوچه های مرکز و و اطراف شهر غرس می کنند .

آگاهان امور زراعتی میگویند این کار ادارات را نمادین می خوانند.

آنان میگویند از جمله نهال هایی که در سال های قبل به عنوان کمربند سبز در اطراف شهر غرس گردیده بود 30 فیصد آنان خشک گردیده است.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر