Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

قندهار فردا آفتابی

24˚C
7˚C

هرات فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

مزارشريف فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
3˚C

جلال آباد فردا آفتابی

17˚C
8˚C

باميان فردا آفتابی

9˚C
2˚C

زرنج فردا آفتابی

24˚C
11˚C

ميمنه فردا آفتابی

10˚C
2˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

آماده شدن غزنی برای سال 2013 نیاز به امنیت دارد

تهيه شده توسط محمد نسيم اكبري
يكشنبه 02 دلو 1390 ساعت 15:33

آماده شدن غزنی برای سال 2013 نیاز به امنیت دارد

شماری از فرهنگیان و متنفذین قومی در ولایت غزنی میگویند تا زمانیکه امنیت در این ولایت تامین نگردد باز سازی و تطبیق پروژه ها کاربس دشوار خواهد بود.

ولایت غزنی در سال 2007 میلادی از سوی ممالک اسلامی جهان در طرابلس پایتخت کشور لیبیا به عنوان پایتخت تمدن اسلامی کشور های آسیایی برای سال 2013 انتخاب گردیده است.

مولانا عبدالرحمن حکیمی یک تن از متنفذین قومی میگوید ، تا زمان که امنیت در غزنی تامین نگردد تنها کمک های مالی دولت و موسسات کمک کننده برای اماده شدن غزنی موثر نخواهد بود، وی میگوید اگر مقامات امنیتی قبل از فراه رسیدن سال 2103 تدابیر شدید امنیتی را در این ولایت اتخاذ نکنند نه تنها روند باز سازی به مشکل روبرو خواهد شد بلکه افتخار که باید نصیب غزنی گردد نیز از دست خواهد  رفت.

استاد فکرت یکی دیگر از متنفذین قومی گفت ، انتخاب غزنی منحیث پایتخت تمدن اسلامی کشور های آسیایی یک افتخار ملی بوده که نه تنها مردم غزنی با بدست آوردن این لقب احساس غرور میکنند بلکه مردم کشور ما از آن خوشحال اند .فکرت از مسولین دولتی خواست تا آنان در باز سازی ، ترمیم آبدات و تامین امنیت این ولایت بیشتر توجه نمایند.

در عین حال موسی خان اکبر زاده والی ولایت غزنی سال 2012 میلادی را که آخرین سال برای آماده شدن غزنی میباشد یک سال سر نوشت ساز دانسته گفت،برنامه کاری مربوط به سال 2013 از مرکز به غزنی انتقال میگردد وپروژه های را که وزارت خانه ها ، وعده یی از سفارت خانه ها  وتیم باز سازی ولایتی  تعهد سپرد ه اند  دراین سال عملی خواهد شد والی غزنی افزود، با عملی شدن ان امید بران است تا غزنی برای بازدید مهمان خارجی وسیاحان  اماده گردد.

گفتنی است که ولایت غزنی دارای بیش از چهار صد ابده ، مزار و مکان های تاریخی  میباشد که تنها بالایی ده ابده تاریخی کار ادامه دارد.

فرهنگیان در غزنی میگویند ،دولت تا هنوز در ساخت میدان هوایی ، اعمار هوتل ها ،ترمینالها و پارک های تفریحی که در اولولیت باید قرار میگرفت توجه نکرده است.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر