Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا آفتابی

20˚C
6˚C

قندهار فردا آفتابی

24˚C
7˚C

هرات فردا آفتابی

22˚C
6˚C

مزارشريف فردا آفتابی

2˚C
-1˚C

غزنی فردا آفتابی

15˚C
3˚C

جلال آباد فردا آفتابی

17˚C
8˚C

باميان فردا آفتابی

10˚C
2˚C

زرنج فردا آفتابی

24˚C
11˚C

ميمنه فردا آفتابی

11˚C
3˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

جمع آوری سلاح از افراد غیر مسئول در غزنی

تهيه شده توسط محمد نسیم اکبری
سه شنبه 27 جدي 1390 ساعت 13:27

جمع آوری سلاح از افراد غیر مسئول در غزنی

مقامات امنیتی ولایت غزنی می گویند، در طول بیش از یک ماه 50 میل اسلحه مختلف النوع را با مقداری مهمات از نزد افراد غیر مسئول جمع اوری و به برنامه دایاک تسلیم کرده اند.

به گزارش رادیو کلید غزنی، مل پاسوال زرور زاهد قوماندان امنیه غزنی در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت، نیروهای قوماندانی امنیه در هما هنگی با نیرو های ریاست امنیت ملی تعداد 40 میل کلاشینکوف ،6 میل راکت انداز،3 میل پیکا ،1 میل دهشکه و مقداری مهمات را از نزد اشخاص و شرکت های خصوصی که جواز نداشته و یا میعاد قرار داد شان به سر رسیده بود درمرکز غزنی جمع آوری نموده و به برنامه دایاک تسلیم داده اند.

قوماندان امنیه غزنی همچنین گفت، پروسه جمع آوری سلاح از نزد افراد غیر مسئول ادامه داشته و هیچ کس حق ندارد در مرکز و ولسوالی های این ولایت، بدون جواز رسمی ارگان های امنیتی سلاح حمل کند.

وی از شرکت های خصوصی امنیتی که بدون جواز رسمی فعالیت می کنند نیز خواست هر چی زودتر سلاح های شان را به قوماندانی امنیه غزنی تسلیم کنند.

مقامات امنیتی غزنی در حالی از جمع آوری سلاح از افراد غیر مسئول خبر میدهند که در اواخر هفته گذشته مسئولیت تامین امنیت شهر غزنی رسماً از نیرو های خارجی به نیرو های افغان سپرده شد.

قوماندان امنیه غزنی در محفل فراغت بیش از یکصدو بیست افسر، ساتنمن و سربازان پولیس که از کورس های آموزشی اکادمی پولیس فارغ گردیده بودند گفت،  نیرو های پولیس، اردو و امنیت ملی هر روز در حال تجهیز شدن است و این توانمندی را دارند که نه تنها امنیت را در مرکز بلکه در ولسوالی های این ولایت نیز تامین کنند.

آگاهان امور می گویند، اگر پروسه جمع آوری سلاح از نزد افراد غیر مسئول ادامه یابد، وضعیت امنیتی بهتر می شود؛ در غیر آن تامین امنیت از سوی نیرو های افغان با چالش مواجه خواهد شد.

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر