Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا آفتابی

19˚C
4˚C

قندهار فردا آفتابی

23˚C
7˚C

هرات فردا آفتابی

19˚C
3˚C

مزارشريف فردا آفتابی

-1˚C
-6˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
1˚C

جلال آباد فردا آفتابی

17˚C
7˚C

باميان فردا آفتابی

8˚C
-1˚C

زرنج فردا آفتابی

25˚C
9˚C

ميمنه فردا آفتابی

7˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

تدابیر مشترک برای حفظ شاهرای کابل - قندهار

تهيه شده توسط محمد نسیم اکبری
چهارشنبه 07 جدي 1390 ساعت 12:56

تدابیر مشترک برای حفظ شاهرای کابل - قندهار

مقامات محلی ولایت های غزنی و میدان وردک در یک کنفرانس مطبوعاتی از اتخاذ تدابیر برای حفظ سرک  شاهرای کابل قندهار خبر دادند.

به گزارش رادیو کلید غزنی، شاهرای کابل -  قندهار که از جمله شاهراه های مهم  و پر رفت و آمد کشور محسوب می گردد، ارتباطات باشنده گان چند ین ولایت را به مرکز و برعکس آن  تامین می کند.

این شاهبراه در عین حال یکی از شاهراه های نا امن در سطح کشور به شمار می رود و در گیری های مسلحانه، انفجار ماین های کنار جاده، حریق کاروان های اکمالاتی و تخریب پل و پلچک ها در این شاهراه رخ می دهد.

موسی خان اکبر زاده والی ولایت غزنی در یک کنفرانس مشترک با محمد حلیم فدایی والی میدان وردک گفت ، با آنکه سرک کابل - هرات با هزینه هنگفت مالی اعمار گردیده اما تا هنوز برای حفظ و نگهداری این سرک تدابیر لازم صورت نگرفته است.

وی همچنین گفت، مقامات محلی ولایت غزنی و میدان وردک برای جلوگیری از تخریب سرک، تدابیر لازم را روی دست خواهند گرفت /

وی از باشنده گان این مسیر نیز خواست که در حفظ سرک دولت را همکاری نمایند چون نگهداری از پروژه های ملی وظیفه هر شخص کشور می باشد.

محمد حلیم فدایی والی میدان وردک نیز در این کنفرانس گفت، در دو سال اخیر بیش از 60 موتر که مربوط کاروان های اکمالاتی نیرو های خارجی بوده اند از سوی مخالفین دولت در مسیر شاهراه کابل الی غزنی آتش زده شده و بیست پل و پلچک بر اثر ماین های کنار جاده آنان تخریب گردیده است.

وی همچنین گفت که سرک در این مسیر نه تنها بر اثر حملات مخالفین دولت تخریب گردیده بلکه بخاطر بار نمودن غیر قانونی وسایط نیز آسیب دیده است.

والی میدان وردک سهم مردم را در حفظ و نگهداری پروژه هایی چون سرک، مکتب، پل و پلچک مهم خواند و گفت، با انکه دولت برای بدست آوردن همچو پروژه ها تلاش و مشکلات زیادی را متحمل می شود، اما مردم خود را در قبال نگهداری آن مسول نمی دانند.

وی گفت، نگهداری سرک از ولایت میدان الی غزنی در هماهنگی ریاست های شاروالی ، فواید عامه و ترانسپورت این دو ولایت به زودی آغاز خواهد شد و در آینده نزدیک، کار ترمیم بیست پلچک تخریب شده در این شاهرا شروع می شود.

والی میدان وردگ، تامین امنیت در شاهرای کابل قندهار را نسبت به سالهای گذشته بهتر دانسته گفت، حملات مخالفین بالای کاروان های اکمالاتی نیرو های ایتلاف 90 فیصد کاهش یافته و در تامین امنیت این مسیر مردم 75 فیصد سهم دارند.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر