Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

قندهار فردا آفتابی

23˚C
7˚C

هرات فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

مزارشريف فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
1˚C

جلال آباد فردا آفتابی

17˚C
7˚C

باميان فردا آفتابی

8˚C
0˚C

زرنج فردا آفتابی

25˚C
9˚C

ميمنه فردا آفتابی

7˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

بی علاقگی داکتران به کار در ولسوالی های غزنی

تهيه شده توسط محمد نسیم اکبری
سه شنبه 22 قوس 1390 ساعت 13:03

بی علاقگی داکتران به کار در ولسوالی های غزنی

مسئولین ریاست صحت عامه ولایت غزنی می گویند، با آنکه تعداد داکتران مسلکی در این ولایت زیاد است اما اکثر آنان بیکاری را نسبت به رفتن در ولسوالی ها ترجیح می دهند.

به گزارش رادیو کلید غزنی، این مسئولین می گویند، از اینکه معاش داکتران مسلکی کفایت روز مره آنان را نمی کند، انان از رفتن به ولسوالی ها به خصوص مناطق دور دست این ولایت خود داری می کنند.

ولایت غزنی دارای 18 واحد ادرای می باشد که باشنده گان اکثر ولسوالی های دور دست و کوهستانی این ولایت، از نبود داکتران مسلکی به خصوص قابله ها شکایت دارند.

داکتر احمد شاه مل سرپرست ریاست صحت عامه ولایت غزنی می گوید، اکثر داکتران مسلکی و قابله ها بعد از فراغت به دلیل اینکه معاش شفاخانه های دولتی کم است یا بیکار اند و یا هم  در شفاخانه ها وکلینک های شخصی وظیفه می گیرند.

وی از مسولین ذیربط خواست تا برای حل این مشکل اقدام جدی نمایند.

سرپرست ریاست صحت عامه غزنی همچنین می گوید، با انکه محصلین با استفاده از بودجه عمومی و پول مردم در پوهنتون های دولتی درس می خوانند اما بعد از فراغت این مکلفیت را نمی پذیرند که برای انجام وظیفه به ولسوالی ها بروند.

وی از مسولین ذیربط خواست تا برای حل این مشکل قانونی را وضع نمایند.

از عدم علاقه داکتران به کار در ولسوالی های غزنی در حالی گزارش می شود که مقامات صحت عامه افغانستان ادعا دارند که 80 فیصد مردم به خدمات صحی دست رسی دارند.

آگاهان امور می گویند، هنوز هم در نصفی از مراکز و کلینک های ولایت غزنی نبود داکتران  قابله ها،ادویه و سایر پرسونل خدماتی مشاهده می شود.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر