Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا آفتابی

19˚C
4˚C

قندهار فردا آفتابی

23˚C
7˚C

هرات فردا آفتابی

19˚C
3˚C

مزارشريف فردا آفتابی

-1˚C
-6˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
1˚C

جلال آباد فردا آفتابی

17˚C
7˚C

باميان فردا آفتابی

8˚C
-1˚C

زرنج فردا آفتابی

25˚C
9˚C

ميمنه فردا آفتابی

7˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

تجلیل از روز جهانی معلولین در غزنی

تهيه شده توسط محمد نسیم اکبری
يكشنبه 13 قوس 1390 ساعت 14:37

تجلیل از روز جهانی معلولین در غزنی

از روز جهانی معلولین در ولایت غزنی تجلیل شد.

به گزارش رادیو کلید غزنی از این روز در ولایت غزنی در حال تجلیل و گرامی داشت بعمل آمد که اکثر معلولین این ولایت از نبود مراکز تعلیمی، سرپنا ، و نبود کار شکایت دارند.

سید فضل الحق هاشمی مسول انجمن اجتماعی و ملی معلولین ولایت غزنی  می گوید، معلولین نه تنها در غزنی بلکه در سطح کشور از نبود کار، نداشتن سرپناه و تحقیر از سوی مردم رنج می برند.

وی گفت، قرار بود برای معلولین ولایت غزنی شهرک ساخته شود و برای آنان زمین توزیع گردد اما بد لیل کم کاری مسئولین ذیربط تا هنوز هیچ کاری صورت نگرفته است.

یکی دیگر از معلولین این ولایت می گوید، نبود مراکز تعلیمی نیز از جمله مشکلاتی است که انان را رنج میدهد.

وی از مسئولین دولتی در غزنی خواست که در پهلوی سایر کمک ها ی شان در قسمت ایجاد مراکز تعلیمی نیز اقدام جدی نمایند.

موسی خان اکبر زاده والی ولایت غزنی که در تجلیل از روز جهانی معلولین اشتراک ورزیده بود گفت، با آنکه آزادی کشور با دادن قربانی اعضای بدن شما به دست آمده  اما دولت تا هنوز نتوانسته است که حق شما را ادا نماید.

والی غزنی افزود در صورتیکه کار توزیع نمرات رهایشی در شهرک علی لالا  آغاز گردد برای معلولین نیز در این شهرک سهمیه داده خواهد شد.

والی غزنی همچنین گفت، ما در طول زمستان پروگرام های آموزشی را که شامل مضامین انگلیسی و کمپیوتر و ریاضی می گردد نیز برای معلولین بطور مجانی راه اندازی نموده ایم و آنان می توانند دراین مراکز ثبت نام نمایند.

مسولین ریاست کار  و امور اجتماعی ولایت غزنی می گویند، بیش از 1700 معلول در این ولایت ثبت و راجستر گردیده است که از طرف دولت ماهانه برای آنانیکه بیش از 60 فیصد معلولیت داشته باشند مبلغ 1500 افغانی معاش داده می شود.

آنان همچنین میگویند امکان دارد تعداد معلولین این ولایت بیشتر از ارقامی که  در ریاست کار وامور اجتماعی راجستر شده است باشد.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر