Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا آفتابی

21˚C
6˚C

قندهار فردا آفتابی

25˚C
7˚C

هرات فردا آفتابی

19˚C
3˚C

مزارشريف فردا آفتابی

1˚C
-5˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
2˚C

جلال آباد فردا آفتابی

18˚C
8˚C

باميان فردا آفتابی

9˚C
0˚C

زرنج فردا آفتابی

26˚C
11˚C

ميمنه فردا آفتابی

8˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

نگرانی دهقانان غزنی از کمبود آب

تهيه شده توسط محمد نسیم اکبری
سه شنبه 31 جوزا 1390 ساعت 11:35

نگرانی دهقانان غزنی از کمبود آب

هفتاد در صد از دهقانان غزنی، با کمبود آب روبرو می باشند.

به گزارش رادیو کلید غزنی، مسئولان ریاست زراعت و مالداری ولایت غزنی می گویند، به دلیل خشکسالی های اخیر، هفتاد  در صد از دهقانان این ولایت با نبود آب کافی برای کشت و زراعت شان مواجه اند.

سلطان حسین عباسیار رئیس زراعت ومالداری ولایت غزنی می گوید:"  خشکسالی ها در ولایت غزنی باعث افزایش فقر اقتصادی، بیکاری، کوچ های اجباری، کاهش محصولات زراعتی و خشک شدن مناطق سر سبز گردیده است."

رئیس زراعت و مالداری ولایت غزنی تصریح می کند که اگر دولت مرکزی به ولایت غزنی توجه کند، بند های آب دراکثر مناطق این ولایت وجود دارد که با کار کردن روی آنها مشکلات  باشنده گان این ولایت از ناحیهء کمبود آب حل می شود.

شماری از مردم نیز خشکسالی های اخیر در ولایت غزنی را نگران کننده خوانده، می گویند، از اینکه در مناطق شان اب کافی برای کشت و زراعت وجود ندارد، آنان مجبور شده اند از ولسوالی ها به  شهر کوچ کنند.

آنان می گویند، اگر دولت مشکل کمبود آب را در مناطق شان حل کند،  آنان می توانند، هم مخارج زنده گی خود را تامین کنند و هم محصولات زراعتی را در ولایت غزنی افزایش دهند.

ولایت غزنی دارای هفت بند آب می باشد که از جمله این بندها، بند سرده، بند سلطان و بند زنخان، هزاران جریب زمین زراعتی را آبیاری کرده می تواند.

آگاهان امور زراعتی در ولایت غزنی می گویند، هرگاه این بند ها از سوی دولت ترمیم گردد، علاوه بر اینکه مشکل کمبود آب زمینداران حل می گردد، برای هزاران تن دیگر نیز زمینهء کار فراهم می شود.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر