Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا آفتابی

21˚C
6˚C

قندهار فردا آفتابی

25˚C
7˚C

هرات فردا آفتابی

19˚C
3˚C

مزارشريف فردا آفتابی

1˚C
-5˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
2˚C

جلال آباد فردا آفتابی

18˚C
8˚C

باميان فردا آفتابی

9˚C
0˚C

زرنج فردا آفتابی

26˚C
11˚C

ميمنه فردا آفتابی

8˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

کمیسیون انتخابات نمی‌تواند بر خلاف قانون تصمیم بگیرد

تهيه شده توسط کلید
چهارشنبه 05 عقرب 1389 ساعت 09:06

کمیسیون انتخابات نمی‌تواند بر خلاف قانون تصمیم بگیرد

کمیسیون شکایات انتخاباتی می‌گوید: با آن که نگرانی‌های رئیس جمهور را در خصوص نحوه برگزاری انتخابات پارلمانی در ولایت غزنی در ک می‌كند، اما نمی‌تواند در این زمینه تصمیم خلاف قانون بگیرد.

احمد ضیا رفعت، عضو و سخنگوی کمیسیون شکایات انتخاباتی می‌افزاید: آنان تلاش می‌کنند در مطابقت با قانون آنچه در توان دارند انجام دهند.

وی افزود: «کمیسیون شکایات انتخاباتی در حالی که نگرانی‌های رئیس جمهور را درک می‌کند اما این کمیسیون تنها از راه‌های قانونی در مورد انتخاباتی غزنی تصمیم گیری می‌کند. این کمیسیون به هیچ عنوانی نمی‌تواند اقدام به کاری کند که خارج از قانون باشد.»

حامد کرزی روز دوشنبه در یک نشست خبری از کمیسیون مستقل انتخابات و کمیسیون شکایات انتخاباتی افغانستان خواست تا در 12 ولسوالی ولایت غزنی و هم چنان برخی دیگری از مناطق کشور که مردم در انتخابات شرکت نکردند، یک سلسله اقداماتی را روی دست گیرند.

کرزی این تقاضا را در حالی مطرح کرده است که پیش از برگزاری انتخابات پارلمانی، کمیسیون مستقل انتخابات از مسدود ماندن بیش از یک هزار مرکز رأی‌دهی به خاطر ناامنی در سراسر کشور خبر داده بود.

گزارش‌هایی وجود دارد که در ولایت عزنی در روز انتخابات بیش از 150 مرکز رأی‌دهی به خاطر مشکلات امنیتی مسدود بود و گفته شده که اکثر این مناطق، پشتون‌نشین بوده است.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر