Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

افزایش تلفات برفکوچ در بدخشان

تهيه شده توسط کلید
پنجشنبه 29 جدي 1390 ساعت 08:20

افزایش تلفات برفکوچ در بدخشان

منابع خبری اعلام کرده اند که شمار تلفات برفکوچ در بدخشان به 30 تن رسیده و والی این ولایت گفته است که احتمال افزایش آمار قربانیان برفباری های اخیر در این ولایت وجود دارد.

مقامهای محلی ولایت بدخشان، در شمال شرق کشور گفته‌اند که شمار قربانیان برفباری اخیر در این ولایت به 30 کشته و 56 زخمی رسیده است.

شاه ولی‌الله ادیب، والی بدخشان به بی‌بی‌سی گفته است که گروههای نجات محلی از سه روز پیش عملیات کمک ‌رسانی و نجات افراد گیرمانده در برف را آغاز کرده و این عملیات هنوز هم ادامه دارد.

ادیب همچنین گفته است که گروههای نجات دو جسد را روز چهارشنبه، 28 جدی از زیر آوار برف بیرون آوردند و به گفته او، احتمال افزایش شمار قربانیان این حادثه وجود دارد.

والی بدخشان گفته است که شماری از سازمانهای بین المللی وعده داده‌اند که به آسیب دیدگان بدخشانی کمک می رسانند، اما هنوز این کمکها به منطقه نرسیده است.

سلطان محمد اورنگ نماینده سابق بدخشان در ولسی جرگه شورای ملی نیز در گفتگوی تلیفونی به رادیو کلید کابل تایید کرد که کمک رسانی به آسیب دیدگان برفکوچ های اخیر در این ولایت ناچیز بوده است.

او روز سه‌شنبه هشدار داده بود که اگر کمکهای فوری به آسیب دیدگان این ولایت نرسد، احتمال فاجعه انسانی در این منطقه کوهستانی و برفگیر وجود دارد.

برفباری های شدید در روزهای شنبه و یکشنبه گذشته این هفته باعث فرود آمدن برفکوچ در ولسوالی های راغستان، کوهستان، یاوان و اشکاشم شد.

منابع خبری گزارش داده اند که شمار زیادی از روستاییان در این مناطق به دلیل مسدود شدن راهها، گیر مانده‌اند.

 

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر