Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

تجلیل از روز جهانی افراد دارای معلولیت در کندز

تهيه شده توسط همایون وحدت
يكشنبه 20 قوس 1390 ساعت 15:51

تجلیل از روز جهانی افراد دارای معلولیت در کندز

 

مسئولان اداره كار و امور اجتماعي ولايت كندز مي گويند، به منظورسهيم ساختن افراد داراي معلوليت در فعالیت های اجتماعی و فراهم سازي زمينه هاي اشتغال برای آنان، برنامه هاي ويژه را روي دست دارند.

به گزارش خبرنگار کلید در کندز، معصومه يقين رئيس كار و امور اجتماعي کندز گفت، در ولايت كندز كمتر از3000 تن افراد داراي معلوليت ثبت و راجستر شده اند و امسال براي بيشتر از 400 تن زمينه های کار فراهم شده است.

اين در حاليست كه شماري از معلولين و معيوبين در کندز از فقر و مشكلات اقتصادي شاكي اند و از دولت و نهادهاي ذيربط مي خواهند تا در زمينه حل مشكل آنان مساعدت كنند.

خانم معصومه يقين رئيس كار و امور اجتماعي ولايت كندز که در تجليل از روز جهاني افراد داراي معلوليت در اين ولايت سخن مي گفت اعلام کرد، آنان از چندين سال به این سو، در راستاي فراهم سازي زمينه هاي كاريابي برای این افراد تلاش كرده است.

وی گفت، آنان تلاش دارند از هر راه ممكنه در راستاي بهبود بخشيدن به وضعيت معيشتي اين قشر در آينده برنامه هاي خاص راروی دست گيرند كه بتواند ميزان فقر در ميان اقشار معلول و معيوب كاهش يابد.

از سوي ديگر شماري از افراد داراي معلوليت در ولايت كندز مي گويند، معاش ماهوار که از سوي اداره كار و اموراجتماعي به آنان پرداخت مي شود، نمی تواند احتیاج آنان را رفع کند.

آنان از دولت و نهادهاي امداد رساني مي خواهند تا در زمينه بهبود وضعيت معيشتي اين قشرمحروم توجه و کمک کنند.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر