Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

رهبري ناامنی های بدخشان از کابل

تهيه شده توسط كليد
شنبه 16 دلو 1389 ساعت 15:51

رهبري ناامنی های بدخشان از کابل

ذبیح الله عتیق رئیس شورای ولایتی بدخشان در نشستی که به منظور تقویت روند صلح در بدخشان برگزار شده بود از مداخله بی مورد وکلای بدخشان در امور این ولایت شکایت کرد وگفت که در بسیاری از نا امنی های بدخشان، بزرگان این ولایت مقیم کابل دست دارند.

به گزارش بست نيوز، وي گفته است، گروه هایي  كه در حمایت از مخالفان مسلح  در بدخشان فعال هستند با استفاده از ابزارهای منطقه ء و قومی به درگیری و جنگ پایان داده اند، ولی کسانی که به حمایت پایتخت نشینان بدخشان مسلح مي باشند، حاضر به صلح نیستند.

وي مي گويد:"دکمه ای که از پاکستان فشار داده می شود راه حل دارد، اما دکمه که از کابل فشار داده می شود راه حل ندارد و مشکل اصلی امنیتی بدخشان است".

به گفته وي، در بدخشان جبهه ای علیه دولت وجود ندارد، بلکه جبهاتی علیه منافع مردم بدخشان موجود است.

آقای عتیق از فرد خاصی نام نبرده اما گفته است که اگر به این وضعیت پایان داده نشود وضع امنیتی بدخشان خراب خواهدشد.

در گزارش آمده است كه انتقاد از دخالت های بی مورد وکلای بدخشان در شورای ملی در این اواخر بالا گرفته و آن ها متهم به دست اندازی در امور حکومتی بدخشان و ایجاد بروکراسی در ادارات این ولایت می باشند.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (10)

  • دوشنبه 25 جوزا 1394 ساعت 02:27 | sayed emaduddin wasiq
    سلام و ادب عرض میدارم خدمت تمام دوستانیکه دیدګاه خود را در قبال ناامنی ها بدخشان ګذاشتند من به عنوان یک شهروند بدخشانی میخواهم دیدګاه خویش را بدهم که جنګ و امنی در بدخشان بر میګردد به بیکاری و فقر مردم
  • دوشنبه 13 اسد 1393 ساعت 02:35 | عبدالحی حقجو
    مابدخشانیها بهیج وجه طرفدار جنگ وناامنی نمیباشیم نتیجه جنگ وناامنی رادرطول سالیان درازبچم سرمشاهده نمودیم جزفقربدبختی چیزی دیگری درقبال نداشت مااکثریت جوانان خودرا درناامنی های گذشته ازدست دادیم فقط صلح وآرامی میخواهیم .
  • سه شنبه 26 ثور 1391 ساعت 09:20 | ناشناس
    ما بدخشانی های طرفدار صلح در کشور عزیز خود میباشیم. جنگ های داخلی باعث فقر و بدبخت های مردم افغانستان گردد. اکنون هم مان آرزمند هستیم که در کشور مان صلح و آرام باشد. دشمنان افغانستان برای نارامی کشور ما زیاد تلاش میکند، باید خود مان دست با دست یک دیگر انداخته و در آرامی کشور عزیز تلاش کنم.

نوشتن نظر