Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

قندهار فردا آفتابی

23˚C
7˚C

هرات فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

مزارشريف فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
1˚C

جلال آباد فردا آفتابی

17˚C
7˚C

باميان فردا آفتابی

8˚C
0˚C

زرنج فردا آفتابی

25˚C
9˚C

ميمنه فردا آفتابی

7˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

افزایش 19 درصدی عواید شاروالی مزار شریف

تهيه شده توسط حامد نواب زاده
شنبه 12 حمل 1391 ساعت 14:11

افزایش 19 درصدی عواید شاروالی مزار شریف

 

ریاست شاروالی ولایت بلخ  درسال 1390، 19 درصد افزایش در عواید داشته است.

نشستی که امروز به اشتراک مردم و نهاد های دولتی از سوی ریاست شاروالی تحت نام برنامه حسابدهی و مشورت راه اندازی گرد یده بود، محمد یونس مقیم شاروال شهر مزارشریف گفت، که عواید ثابت سال 1390 این ریاست نسبت به سال 1389، 19 درصد افزایش داشته که این افزایش بیشتر از 62 میلون افغانی می باشد.

وی افزود بودجه ریاست شهرداری در سال 1390 شش صد میلون افغانی بود پیش بینی شده است تا بودجه سال 1391 به یک میلیاردو بیست میلون افغانی افزایش داده شود.

مقیم عوامل افزایش عواید این ریاست را جمع آوری مالیات، صفائ،جواز  های صنفی و به کرایه دادن اماکن مربوط به ریاست شاروالی یاد آوری نمود.

شاروال شهر  مزارشریف یادآورشد ، که درسال 1391 قرار است ازبودجه این ریاست نیز 25 کیلو مترسرک، که مرکز شهر را به اطراف وصل می نماید قیر ریزی گردد.

آقای مقیم نیز علاوه کرد، که در سال جدید در پلان است تا وسایط بیشتر خریداری شده و سیستم جمع آوری کثافات از خانه به خانه در نواحی ده گانه شهر مز ارشریف تطبیق گردد.

درعین حال داکتر محمد افضل حدید رئیس شورای ولایتی ولایت بلخ می گوید، دولت هیچ نوع همکاری در قسمت تهیه وسایط به شهرداری نکرده و شاروالی بلخ با کمبود امکانات و تشکیل مواجه می باشد.

یونس مقیم شاروال شهر مزار شریف در قسمت واپس گیری زمین های غصب شده و تبدیل ساحات سبز به شهر ک ها گفت، که هیت از مرکز به ولایت بلخ سفر کرده و غور وبررسی در مورد آن جریان دارد تا ساحات گرفته شده دوباره به ساحات سبز مبدل گردد.

وی درمورد اینکه چقدر زمین های این ریاست غضب شده آماری ارائه نکرد . اما گفته می شود که ولایت بلخ پس از کابل در صدر ولایاتی قرار دارد که بیشترین زمین های دولتی وغیر دولتی غضب گردیده است .

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر