Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

قندهار فردا آفتابی

24˚C
7˚C

هرات فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

مزارشريف فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
3˚C

جلال آباد فردا آفتابی

17˚C
8˚C

باميان فردا آفتابی

9˚C
2˚C

زرنج فردا آفتابی

24˚C
11˚C

ميمنه فردا آفتابی

10˚C
2˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

تجاوز بر یک دختر 17 ساله در کندز

تهيه شده توسط همایون وحدت
يكشنبه 04 جدي 1390 ساعت 14:08

تجاوز بر یک دختر 17 ساله در کندز

يك دختر17 ساله درمربوطات ولسوالي خان آباد ولايت كندزمورد بدرفتاري جنسي قرارگرفت.

به گزارش خبرنگار رادیو کلید در کندز، مسئولان ریاست امورزنان این ولايت با محكوم كردن اين عمل مي گويند، اين دختر در منطقه بندربخاري ولسوالي خان آباد اين ولايت مورد بدرفتاری جنسی قرار گرفته است.

به گفته این مقامات، این دختر در حاليكه بامردي 45 ساله نامزدبود، توسط شخص ديگري از منزل مسكوني اش فراری داده شده و بعدا مورد آزار جنسي قرار گرفته است.

اعضاي خانواده اين دختر كه به كميسيون مستقل حقوق بشر و اداره امور زنان مراجعه كرده اند از آنان مي خواهند تا عاملان اين رويداد را به اشد مجازات محكوم کنند.

ذكيه 17 ساله و متعلم صنف چهارم يكي از مكاتب ولسوالي خان آباد ولايت كندز که از سوی والدینش با شخصی که عکسش به او نشان داده نامزد شده است، می گوید، به خاطر سن بالا و كشتن خانم اول توسط فردی که با وی نامزد شده، وي مجبور شده است تا با شخص دیگر بنام فرید که دارای خانم و فرزند مي باشد فرار كند.

وی گفته است كه در جريان فرار مورد تجاوز جنسي قرار گرفته است.

به گفته این دختر، فردی که او را فرادی داده، تعهد سپرده است كه وي رابه نكاح شرعي در آورد، اما پدر اين دخترمي گويد، فرید، دخترش را در كمربند ورودي رها كرده و از منطقه فرار كرده است.

پدر اين دختر می گوید، مرد45 سالهء كه دخترش ذكيه با وي نامزد شده بود، اكنون خواهان  دو صد و شصت هزارافغاني و یا بد دادن دختر دوم وی که 9 سال سن دارد می باشد.

اعضاي خانواده این دختر، از دولت و نهادهاي دفاع از حقوق زنان مي خواهند، در مورد بازداشت عاملان اين قضيه با آنان همکاری کنند.

خانم نادره گياه رئيس امور زنان ولايت كندز با محكوم كردن اين عمل مي گويد، در گذشته نيز دختران مورد خشونت هاي مشابهي قرارگرفته اما دولت تا كنون در مورد شناسايي عاملان اين رويداد تلاش نكرده است.

در همين حال مقامهاي امنيتي كندز نيراطمينان داده اند كه در زمينه دستگيري و شناسايي عاملين اين واقعه تحقيقات شان را آغاز كرده اند.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر