Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا آفتابی

19˚C
4˚C

قندهار فردا آفتابی

23˚C
7˚C

هرات فردا آفتابی

19˚C
3˚C

مزارشريف فردا آفتابی

-1˚C
-6˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
1˚C

جلال آباد فردا آفتابی

17˚C
7˚C

باميان فردا آفتابی

8˚C
-1˚C

زرنج فردا آفتابی

25˚C
9˚C

ميمنه فردا آفتابی

7˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

افزایش کمک ها به پروژه های انکشاف دهات

تهيه شده توسط حامد نواب زاده
يكشنبه 01 عقرب 1390 ساعت 15:31

افزایش کمک ها به پروژه های انکشاف دهات تعهدات و کمک های جامعه جهانی در قسمت پروژه های انکشافی در روستا ها افزایش یافته است.
به گزارش رادیو کلید مزار، مسئولین ریاست انکشاف و دهات ولایت بلخ گفته اند، در سال جاری نزدیک به 70 پروژه خورد و بزرگ زیر کار بوده که بیش از یکصد و چهل میلیون افغانی هزینه داشته است.
ریاست انکشاف و دهات در چوکات 5 برنامه، شامل برنامه همبستگی ملی، برنامه راه سازی روستائی، آبرسانی، برنامه ملی انکشاف ساحوی و مصونیت اجتماعی پروژه های عام المنفعه را در روستاها تطبیق می کند.
انجنیر عبدالحلیم مسؤل تطبیق برنامه های ریاست انکشاف و دهات ولایت بلخ به کلید گفت، درحال حاضر کار شصت وشش پروژه در سطح ولسوالی های این ولایت در جریان است که یکصدو چهل ویک میلون افغانی هزینه در بر دارد.
به گفته وی، پروژه هایی که زیر کار است، شامل ساخت پل و پلچک، جغل اندازی سرک‌ها، تهیه آب آشامیدنی صحی، حفر چاه‌ها، وساخت دیوار های استنادی می باشد.
به گفته مسؤل برنامه های ریاست انکشاف و دهات، تعهدات جامعه جهانی و کمک های آنان در قسمت انکشاف روستا ها و تطبیق پروژه های عام المنفعه افزایش یافته است.
وی نبود امنیت را در شماری از ولسوالی ها چالشی فرا روی تطبیق پروژه ها می داند.
به گفته عبدالحلیم، پروژه های برنامه همبستگی ملی در تمامی ولسوالی های چهارده گانه این ولایت تطبیق شده است.
باشنده گان ولایت بلخ دید گاه های متفاوت در مورد تطبیق پروژه ها ی همبستگی ملی  دارند.
آنان می گویند که پروژه های تطبیق شده از کیفیت خوب برخوردار نمی باشد.
اما برخی دیگر می گویند، که پروژه های  همبستگی ملی در قریه و اطراف شان  مورد تطبیق قرار گرفته  که بیشترشامل پل و پلچک، جغل اندازی سرک ها  و همچنین در قسمت تهیه آب آشامیدنی صحی کار های صورت گرفته است.
مسؤل برنامه های ریاست انکشاف و دهات در مورد کیفیت پروژه ها گفت، که پروژه ها از سوی شورای های محلی ومردم تطبیق می شود و در نهایت کوشش صورت می گیرد تا با کیفیت ساخته شوند.
این پروژه‌ها در انکشاف روستاها نقش موثر دارد و زندگی مردم ده نشین را از نظر اقتصادی تغییر می دهد.
این درحالیست که درسالهای قبل نیز شاکایاتی وجود داشت که پروژهای برنامه همبستگی ملکی از کیفیت خوب برخوردارنمی باشد که در آن هنگام چندین پروژه ناکام اعلان شده بود که از آن جمله یکی پروژه توزیع برق ذریعه ماشین های دیزل جنراتور بود که تطبیق این نوع برنامه ها لغو شد.

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر