Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

قندهار فردا آفتابی

27˚C
9˚C

هرات فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

مزارشريف فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
3˚C

جلال آباد فردا آفتابی

18˚C
8˚C

باميان فردا آفتابی

12˚C
1˚C

زرنج فردا آفتابی

27˚C
11˚C

ميمنه فردا نسبتا ابری

9˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

انتقاد والی بلخ از بی توجهی به تجهیز نیروهای امنیتی

تهيه شده توسط حامد نواب زاده
يكشنبه 24 ميزان 1390 ساعت 15:58

انتقاد والی بلخ از بی توجهی به تجهیز نیروهای امنیتی

والی بلخ جامعه جهانی را به خاطر عدم تجهیز و تسلیح نیروهای امنیتی و تامین امنیت کشور مورد انتقاد قرار داد.

به گزارش رادیو کلید مزار، عطا محمد نور والی بلخ در نشست خبری که صبح امروز در مقام ولایت بلخ، برگزار شد، گفت که جامعه جهانی تحت نام پروسه دی دی آر، تمام سلاح های ثقیله را جمع آوری و غیر فعال کرد.

این نشست خبری با اشتراک خانم روگل رئیس کمیسون دفاعی مشرانو جرگه و دیگر و کلا و مقامات امنیتی زون شمال که برای نظارت و  بررسی پروسه انتقال مسؤلیت های امنیتی وارد بلخ شده بودند، برگزار شد.

به گفته نور، اکنون که کشور زیر حملات راکتی  کشور پاکستان قرار گرفته، افغانستان هیچ نوع تحرک از خود نشان نداده حتی توان جواب را به دلیل نداشتن سلاح ثقیل ندارد.

وی از جامعه جهانی خواست تا در این قسمت جدا کوشش نموده و تعهداتی که مبنی بر تامین امنیت کشور داده اند را عملی نموده در تجهیز و تسلیح نیروهای امنیتی اقدام کنند.

خانم روگل رئیس کمیسون دفاعی مشرانو جرگه و دیگر وکلا که به هدف نظارت، ارزیابی و بررسی وضع امنیتی پس از  روند انتقال و جهت گفتگو با مقامات امنیتی وارد بلخ شده بود گفت که ناتو به مردم افغانستان وعده تامین امنیت و دفاع از این کشور را داده، اما وضعیت امنیتی به مراتب وخیم تر شده است.

وی نیز از عدم تجهیز و تسلیح نیروهای امنیتی افغان ازسوی نیروهای خارجی انتقاد کرده گفت، جامعه جهانی سلاح را جمع آوری کرد و هیچ نوع کمک در قسمت تجهیز نیروهای افغان با  سلاح مدرن نکرد.

همچنین رئیس شورای ولایتی بلخ گفت که از تسلیم دهی روند انتقال درولایت بلخ نزدیک به سه ماه می گذرد اما به نیروهای افغان حتی یک پوچک هم کمک صورت نگرفته است.

مقامات امنیتی در شمال اعم از اردوی ملی، پولیس ملی و پولیس سرحدی  نیز خواستار تجهیز سلاح و نیروهای هوایی شدند.

جامعه جهانی و ناتو به خاطر عدم تجیهیز و تسلیح نیروهای امنیتی ازسوی مقامات امنیتی در شمال در حال مورد انتقاد قرار می گیرند که قرار است دور دوم تسلیم دهی پروسه انتقال از نیروهای خارجی به داخلی درشمال وشمال شرق آعاز گردد.

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر