Get Adobe Flash player

دريافت تازه ترين مطالب

کابل فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

قندهار فردا آفتابی

25˚C
7˚C

هرات فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

مزارشريف فردا نا معلوم

-18˚C
-18˚C

غزنی فردا آفتابی

14˚C
2˚C

جلال آباد فردا آفتابی

17˚C
8˚C

باميان فردا آفتابی

9˚C
0˚C

زرنج فردا آفتابی

26˚C
10˚C

ميمنه فردا آفتابی

8˚C
-1˚C
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
دری | پښتو | English
Facebook

کليد گروپ

تایید کشته شدن غیر نظامیان در ولایت سرپل

تهيه شده توسط کلید
يكشنبه 21 حمل 1390 ساعت 09:01

تایید کشته شدن غیر نظامیان در ولایت سرپل

هیئت اعزامی برای تحقیق، کشته شدن پنج غیر نظامی در عملیات نیروهای بین المللی را در ولسوالی صیاد ولایت سرپل، تایید کرده است.

در خبرنامهء که از سوی دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به رادیو کلید ارسال شده، ضمن اعلام این خبر آمده است که گزارش هیئت پنج نفری که از سوی والی ولایت سرپل جهت بررسی تلفات غیر نظامیان در عملیات نیروهای بین المللی در ولسوالی صیاد ولایت سرپل موظف گردیده بود، روز شنبه توسط والی آن ولایت به رئیس جمهور ارایه شد.

مطابق به یافته های این هیئت که بر مبنای دیدار با باشندگان قریه و صحبت با شاهدان عینی انجام شده، به تاریخ 15 حمل 1390پنج غیر نظامی در عملیات شبانهء نیرو های بین المللی در قریهء "انگشکه" این ولسوالی کشته شده اند.

بر اساس این خبر، رئیس جمهور، ضمن اظهار تاثر و همدردی با باز ماندگان این حادثه، کشته شدن غیرنظامیان را در این عملیات، شدیداً محکوم کرده و تاکید کرده است که کشتار افراد ملکی نه تنها هیچ کمکی در مبارزه با تروریزم نمی کند، بلکه سبب تضعیف آن، نیز می گردد.

در اعلامیهء دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری علاوه شده که رئیس جمهور کرزی، حملهء تروریستی که باعث کشته شدن قوماندان امنیهء ولسوالی گوسفندی ولایت سرپل گردید را  نیزمحکوم کرده است.

محمد داوود اسحاق زی قومندان امنیهء ولسوالی گوسفندی ولایت سرپل روز جمعه بر اثر کمین مخالفان مسلح دولت، در منطقهء کاریز آن ولسوالی  کشته شد.

 

اشتراک با دوستان آيا می دانيد اشتراک گذاری در انترنت چيست؟!

نظر ها (0)

نوشتن نظر